Způsobil nehodu bez řidičáku a ještě v protisměru

0
504
Zdroj foto: dailymail.co.uk

Řídit auto mohou jen lidé, kteří k tomu mají oprávnění. Prostě, kteří vlastní řidičský průkaz. Ovšem stává se, že do auta sednou i ti, jenž ho nemají. To se pak stávají nehody. Častokrát i s fatálními následky. Něco podobného se stalo v americkém Missouri. Bylo tomu před třemi dny, tedy 25. března. Muž jménem Cody Gowler natočil černý Chevrolet Camaro. Ten jel v protisměru na dálnici I-55 v okrese St. Louis. Chvíli po začátku videa se ukazuje, jak se černé camaro snaží vyhnout bílému Chevroletu Express. Řidič bílého auta se snažil co mohl, aby se vyhnul. Bohužel se tak nestalo.

Jízda v protisměru – smrtelné nebezpečí

Auta se střetli. Sice jen boky, avšak to byla pořádná rána. Obě dvě vozidla byla velmi poškozená. Řidiče černého auta zadržela policie rychle. Jedna se 42letého muže Josepha Defana. Ten byl obviněný z několika skutků. Z bezohledné jízdy, špatného používání jízdních pruhů a jízdy bez řidičského oprávnění. Samozřejmě policii zajímalo, co ho vedlo k jízdě v protisměru. To se však veřejnost nedozvěděla. Stejně tak, jako jestli došlo během nehody ke zranění. Na tomhle případu je jasně vidět, co taková jízda v protisměru může způsobit. Tady se to pravděpodobně obešlo bez výraznějších následků.

Zdroj foto: dailymail.co.uk

Sice se tzv. pomačkaly plechy, ale aspoň nebyly ztráty na životech. Tyto případy se bohužel dějí i v České republice. Například v roce 2017 jich bylo 320. To je poměrně vysoké číslo. Nicméně nehody v těchto případech byly v řádech jednotek. Snad si řidiči uvědomí jak riskují a nebudou tyto chyby dále dělat.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here