V Česku se budou vyrábět levné elektromobily

0
439
Zdroj foto: carmagazine.co.uk

Koncern VW chce vyrábět levné elektromobily. Jejich vývoj povede Seat, přičemž cena má být maximálně okolo půl milionu korun. Vyrábět by se měli od roku 2023. Automobily budou stát na zkrácené verzi platformy MEB. Ta je určená tedy pro již zmíněné elektromobily. Jejich délka by měla činit zhruba čtyři metry. Po roce 2023, kdy by se měl objevit ten první, to začne naplno. Herbert Diess, generální ředitel koncernu VW má za to, že přispějí k ještě více cenově dostupné elektromobilitě. Nízké ceny byly vlastně ohlášeny nedávno. Jednalo se o souvislost s dotováním elektroaut z prodejů konvenčních vozidel. To způsobilo jistou kontroverzi.

                          Zdroj foto: carmagazine.co.uk

Ušetřit, kde se dá

Hlavním hnacím motorem koncernu VW je pokud možno ušetřit na všech možných frontách. Tato auta budou sloužit hlavně v městském provozu. Je to též kvůli tomu, že mají omezený dojezd na nabití v porovnání s jinými modely. Do této skupiny jen tak mimochodem patří model Seat el-Born. Ten byl představený v Ženevě. Ten má mít dojezd na jedno nabití až 420 kilometrů. Vyvstává otázka, kde se budou tyto elektromobily vyrábět. Zatím není nic jistého. Momentálně se však mluví o závodě Škoda, který sídlí v Kvasinách. Tato automobilka už nyní vyrábí Seat Ateca, což je sourozenec Škody Karoq.

V současné době se také už ví, že to nebudou první elektromobily Seatu. Do dvou let chce automobilka přijít s dvěma elektromobily a čtyřmi plug-in hybridy. Měli by to být elektro verze Seatu Mia a produkční typ koncernu el-Born. Tyto dvě verze by měli být na trhu už za rok.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here