Plno krve a miminko vypadlé z kočárku

0
554
Zdroj foto: brnensky.denik.cz

Včerejší nehoda tramvaje s trolejbusem v Brně má dnes pokračování. Počet zraněných se vyšplhal až na čtyřicet včetně dvou dětí. Z toho bylo 13 těžkých a středně těžkých zraněných osob. Nehoda se stala před druhou hodinou odpolední. Nyní už se tak trochu ví, co mohlo být příčinou. Podle některých svědků se trolejbus vyhýbal matce s kočárkem. Ta měla jít na červenou přes přechod pro chodce. Na místě už se našel jen prázdný kočárek. Někteří z přihlížejících svědků se jen domýšleli, co se stalo s dítětem. Jednu ze svědeckých výpovědí poskytl i šestadvacetiletý Lukáš Valenta, který se trolejbusem vracel z práce.

Všude samá krev – miminko vypadlo z kočárku

Muž seděl za řidičem zády po směru jízdy. Tím pádem přesně neviděl, co se stalo. Uvedl však, že to byla rána jako z děla. Všichni okolo něj lítali jako papírové hračky. Trolejbusem cestovala i mladá maminka s kočárkem. Po nárazu miminko vyletělo z kočárku. Na druhé straně to bylo možná lepší. Kočárek byl podle slov Valenty na kaši. Když se sám vzpamatoval, začal hledat miminko. Okolo sebe měl lidi, kteří byli od krve. Křičeli strachy nebo bolestí. Nikomu by nepřál tohle prožít. Miminko našel ležící na zemi. To rychle vynesl ven a spolu s jeho maminkou je předal do péče záchranářů.

Ti také odjeli s dvojicí jako první. Je až s podivem, že Lukáš Valenta vyvázl téměř bez zranění. Jen ho bolí lopatky a pravá noha. Také má bouli na hlavě a pár odřenin. Bylo štěstí, že v trolejbusu už nebyly dvě další maminky s kočárky. Měly vystoupit o zastávku dřív.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here