Honda Jazz přijíždí s hybridním motorem

0
1502
Zdroj foto: 2018hybridcars.net

I na novou Hondu Jazz je chystán hybridní pohon. Už letos přijede sériová verze tohoto kompaktního MPV s čistě hybridním motorem. Co na ni říkáte?

Honda Jazz se na světových trzích objevuje od roku 2001. Do dnešních dní se na celém světě prodalo více než sedm milionů kusů a už zanedlouho přivítáme novou generaci, která se od původní verze bude lišit hlavně novou, modernější technikou a trochu upraveným vzhledem. Protože jde o nejoblíbenější karosářskou verzi na poli kompaktních MPV, Honda si dala sakra záležet na tom, aby proporce Jazzu i nadále vyhovovali širokému spektru zákazníků.

Honda dává hybridním pohonům zelenou

Když se automobilka Honda ve svém prohlášení svěřila svým zákazníkům s tím, že do roku 2025 bude všechny modely vyrábět s hybridními pohony, málokdo tomu věřil. Až do dnešního dne. První vlaštovka je totiž tady. A nejde o nic jiného, než o kompaktní MPV, Hondu Jazz, která už v následující generaci dostane čistě hybridní motor. Na sériovou verzi si počkáme až do letošního října, na evropské trhy přijde už v příštím roce.

Zdroj foto: 2018hybridcars.net

Jazz vychází z toho nejlepšího

I následující modelová řada Jazzu bude vycházet ze svých předešlých prvků, které se staly pro všechny milovníky typů karoserie MPV zásadní. Nový Jazz bude opět malé velké auto, které se svými proporcemi doslova proslavilo na poli kompaktních MPV. Bude tedy opět disponovat vysokou karoserií s maximálním vnitřním prostorem, který je postaven na kompaktních rozměrech tak, aby pohodově zvládal mrštné obraty ve velkoměstech a přitom nabízel dostatečný komfort pro mnohačlennou rodinu i na dlouhých výletech.

Hybridní pohony se budou objevovat i v dalších modelech

Následující rok po představení hybridní Hondy Jazz, bude představena podobná technika také u nového Civicu a dalších modelů značky. Dnes již nabízí Honda hybridní pohon u svého nejoblíbenějšího SUV CR-V. V dalších modelech se bude jednat o full-hybridní kombinaci s dvoulitrovým zážehovým čtyřválcem a bezestupňovou předovkou CVT.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here