Srážka sanitky a vlaku zničila lidský život

0
472
Zdroj foto: lidovky.cz

I dnes to bylo bohužel na českých silnicích velmi tragické. Doplatil na to i pacient v sanitce, která ho vezla v uvozovkách pouze na vyšetření. Před osmou hodinou ranní se na přejezdu v Čenkově na Příbramsku střetla sanitka s osobním vlakem. Muž ve věku 87 let byl hasiči vytažen z vozu a resuscitován. Bohužel všechny pokusy byly marné. Poměrně záhy se zjistil viník nehody. K překvapení všech to byl řidič sanitky. Je celkem běžně, že v těchto případech je viník většinou na straně řidiče auta, ale přeci jen u sanitky by se to stávat nemělo. Sám řidič sanitky nebyl zraněný, jeho spolujezdkyně utrpěla jen lehké zranění.

Nemocnice chce převzít plnou zodpovědnost

Mluvčí nemocnice Petra Horáková vyjádřila soustrast pozůstalým. Také dodala, že řidič patří k dlouholetým zaměstnancům nemocnice. Zatím nechtějí komentovat celou situaci a počkají na výsledek vyšetřování. Pokud se prokáže to, co už bylo vlastně řečeno, že řidič nehodu zavinil, nemocnice převezme plnou zodpovědnost. Zraněná spolujezdkyně ze sanitky byla zdravotní sestra. Ta řidiči asistovala při výjezdu. Nemocnice nabídla svým dvěma zaměstnancům odbornou i právní pomoc. Jak to vypadá, řidič tu právní bude potřebovat. Ve vlaku jelo 25 lidí. Nikdo z cestujících ani strojvedoucí nebyl zraněn. Provoz na této trati byl obnoven až půl hodiny před polednem.

Je velmi smutnou záležitostí, že řidič sanitky, jakožto profesionál v oboru záchranářství, takto pochybil. Ano, dá se říct, že každý je jenom člověk. Ovšem i tak by měli tyto složky být obezřetné. Je otázka jestli neviděl vlak nebo ignoroval světelnou signalizaci. To musí prokázat policejní vyšetřování.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here