Společnost Bosch vyvíjí nový systém: Z motorky už nespadnete!

0
437
bosh motorka
Zdroj foto: drivespark

O vyšší bezpečnost se již brzy postará nový systém od společnosti Bosch, která zamezí pádu jezdce z motorky v ostrých zatáčkách, díky nových trysek se stlačeným plynem na bocích motocyklu.

Bosch – Na motocyklech brzo bezpečněji

Motorky nabízejí jezdcům neodolatelné jízdní dojmy, u kterých se řidičům v automobilech může jenom zdát. Jsou ovšem mnohem nebezpečnější a tak během motorkářské sezóny na silnicích zahyne několik desítek řidičů ročně.

Už brzy se o vyšší bezpečnost motorkářů postará nový bezpečnostní prvek od společnosti Bosch, která se aktuálně usilovně věnuje novému systému. Ten bude instalován v podobě trysek do boků motorky a se stlačeným plynem zajistí mnohem větší radost z jízdy s náklony při průjezdech zatáčkami.

Právě průjezd zatáčkami na štěrku, mokrém povrchu, listí či jinému kluzkému materiálu je pro jezdce velmi rizikové. Pádům chce společnost Bosch zabránit novým systémem, o kterém už vydala krátkou tiskovou zprávu i doplňující video. Systém spolupracuje s chytrou elektronikou současně prodávaných motocyklů, sledující aktuální rychlost a náklon jezdce v zatáčkách.

Systém funguje na principu běžných airbagů

Hodnoty, převyšující bezpečný průjezd zatáčkou automaticky spustí záchrannou akci, která vyhodnotí ve vypuštění stlačeného plynu z trysky na boku před zadním kolem motocyklu a následně tento tlakový impulz dodá kolům potřebný přítlak ve správném směru a přispěje k eliminaci pádu. Jde o airbag pro motorky,pracující na stejném principu, jako airbag v osobním automobilu.

Společnost Bosch dále informuje o novém vývoji systému ABS pro motocykly, vedle něj představuje také nový adaptivní tempomat, systém sledování mrtvého úhlu a varování před kolizí pro jezdce i komunikaci mezi motocykly i ostatními vozidly v provozu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here