Sériová výroba elektrického VW Neo se blíží!

0
903
VW neo
Zdroj foto: autoexpress

Futuristický koncept jde co nevidět do sériové výroby. Víme, jak moc se bude jeho oficiální verze lišit od té původní.

Volkswagen Neo je první elektromobil I.D.

Automobilka Volkswagen již v roce 2016 ukázala fanouškům koncept prvního člena rodin I.D., VW Neo. Tehdy šlo o první předzvěst elektrických plánů Volkswagenu a brzy se dočkáme dalších modelů, včetně crossoveru I.D. Crozz, nástupce legendárního mikrobusu I.D. Buzz nebo sedanu I.D. Vizzion.

VW neo
Zdroj foto: autoexpress

Právě teď nastává chvíle, kdy se co nevidět dostane dlouho očekávané futuristické dílo – Volkswagen Neo, do výroby. Volkswagen Neo, jak se s největší pravděpodobností bude jmenovat, bude téměř nerozeznatelné od konceptu.

Automobil I.D. vynikají tak trochu netradičním designem

I.D. jsou vozy, které budou svým nadčasovým designem ohromovat po dlouhé roky dopředu. Do vínku těchto konceptů dali designéři minimalistický a futuristický design, kterého se s největší pravděpodobností nevzdají ani u sériových verzí. Klaus Bischoff, šéfdesignér Volkswagenu v tiskové zprávě potvrdil, že rozměry, designové prvky i velikost kol zůstanou shodné, jako u konceptu Nea z roku 2016. Pouze legislativa neumožňuje použití namísto klasických zpětných zrcátek kamerový systém a elektricky ovládané dveře nebudou použity z finančních důvodů. Kromě těchto prků pak bude auto téměř totožné.

VW neo
Zdroj foto: autoexpress

První prototypy se už testují

Už v dubnu automobilka postavila několik prototypů, které nyní usilovně tetuje. Konstruktéři mají v současné chvíli asi šestnáct měsíců na to, aby vychytali i ty nejmenší nedostatky a dokončili celkový vývoj modelu. První opravdové elektromobily I.D. budou v prodeji už v listopadu 2019. Cena nového Volkswagenu Neo bude totožná, jako aktuální cena dieselového Golfa. Uvádí šéf Volkswagenu Herbert Diess.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here