Ducati Multistrada se vrací na závod Pikes Peak

0
647
Ducati Multistrada
Zdroj foto: firstpost

Ducati se pro letošní rok zaměřila na novou generaci motorky Multistrada a s tou se chystá na slavný závod Pikes Peak v Colorado Springs.

Vrátí se Ducati na stupně vítězů?

Ducati se s novým modelem Multistrada chce opět vrátit v čase, konkrétně do roku 2012, kde chce navázat na své úspěchy na slavném závodě Pikes Peak. Tehdy italský výrobce v čele s jezdci Gregen Trachyn a Carlinrm Dunnem pokořili hranici závodu deseti minut.

Italský výrobce motorek Ducati se chystá na letošní start závodu a reprezentovat tak týmu 2018 Spider Grips Ducati Pikes Peak s dvojicí jezdců Carlinem Dunnem s Codiem Vahsholtzem. První jezdec v roce 2012 s mašinou Ducati Multistrada dosáhl časový rekord 9:52.819 minut, který už je v současnosti opět překonaný. Věříme, že se Carlin překoná dosavadní rekord a získá tak další triumf v závodě. Druhý jezdec má zase bohaté zkušenosti se závody flat track i na ledu a také má bohaté zkušenosti na “závodu do oblak,” kde zvítězil.

Ducati Multistrada 1260 je i v sériové výrobě nadupaný stroj

Ducati na slavný start vyšle dvojici motocyklů Multistrada 1260 s motorem Ducati Testastretta DVT. Dvouválcový motor s objemem 1262 ccm má nejvyšší výkon v sériové verzi 116,2 kW a poháněn je 158 koňskými silami při 9 500 otáčkách za minutu a točivým momentem 129,5 N.m. při 7 500 otáčkách za minutu.

Tým 2018 Spider Grips Ducati Pikes Peak se utká už čtyřiadvacátého června o vítězství na slavném závodě, kde chce opět pokořit časový rekord. Už jen samotná účast je lákadlem pro fanoušky značky, kteří se k ní poslední dobou opět vrací, jak jsou toho důkazem prodeje loňského roku. Italská značka Ducati se na rozdíl od ostatních výrobců motorek může chlubit nárůstem prodeje i vyššími zisky.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here