Retro skútr Vespa Primavera 125ie Touring

0
1832
Skútr Vespa Primavera 125ie Touring
Zdroj foto: fastfuriousscooters.nl

Vespa Primavera 125ie Touring nesmí chybět v žádné garáži stylově naladěného člověka! Disponuje perfektními jízdními vlastnostmi i neočekávaným pohodlím.

Vzhled

Tento retro skútr nás baví úplně ze všech úhlů pohledu. Buďte připraveni na to, že kam s ní vjedete, tam budete středem pozornosti. Celý skútr má velmi tradiční design Vespa, obohacený o moderní prvky, jako je například typické kulaté světlo s moderní technologií LED a podporou automatického denního svícení. Po stranách velkého světlometu najdete dvojici zapuštěných blinkrů, vzadu pak nad registrační značkou svítí výrazné, hranaté brzdové světlo.

Celá konstrukce je zkombinovaná osvědčeným konceptem Grand Tourismo. Vyrobená je z kvalitní lisované ocele. Sklápěcí nosič je umístěný těsně pod předním plexisklovým štítem i za sedlem, kam se pohodlně vejde taška i notebook. Trochu menší je prostor pod sedlem, kam se jen tak tak vejde helma. Co nás ale mile překvapilo, je vyklápěcí přihrádka s portem USB pro nabíjení chytrého telefonu nebo dalšího zařízení s USB portem.

Pohodlí a výbava

Nově designovaný analogově-digitální tachometr je dobře čitelný i na přímém světle. Řidiči se zobrazují aktuální otáčky, výkon motoru a napětí akumulátoru, dlouhodobá i aktuální spotřeba a další parametry.

Zdroj foto: fastfuriousscooters.nl

Dělené sedlo nabízí vysoký komfort i při jízdě na kamenné dlažbě. Do úložného prostoru pod ním vměstnáte bohužel pouze jednu skútrovou helmu, to je ale vzhledem k celkové velikosti Primavery pochopitelné.

Jízdní vlastnosti

Primavera se perfektně hodí do větších měst, kde si hravě poradí s úzkými klikatými zatáčkami, pohodlí nabídne i do vzdálenějších míst za městem a skvěle udrží dráhu i na nezpevněných komunikacích.

Poháněna je čtyřdobým vstřikovacím motorem o obsahu 125 ccm s výkonem 12,2 koní a moderní technologií I Get, disponující funkcí Start/Stop systémem pro nízkou spotřebu. Postavena je na dvanáctipalcových kolech se systémem ABS. Maximální udávaná rychlost je 95 m/h a průměrná spotřeba udávaná výrobcem je kolem 2,5 litru na 100 kilometrů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here