Stylový café racer Suzuki SV650X

0
1138
Suzuki SV650X
Zdroj foto: bikes.suzuki.co.uk

Premiéra v roce 2015 a letos. Hledáte atraktivní a zábavný café racer? Nadcházející sezóně vévodí jednoznačně Suzuki SV650X, která oproti modelu SV650 nabízí stylovější design.

nová, upravená verze

Společnost Suzuki představila svůj café racer SV650 již na podzim v roce 2015 na úspěšném veletrhu EICMA v Miláně. Následující dva roky výroby motocyklu ukázaly, že návrat k tradičnímu pojetí motorek, vyrábějících se v letech 1999 až 2003 je přesně to, po čem trh vášnivých motorkářů prahne.

Pro dokonalý požitek z jízdy je důležitá nízká hmotnost a správné rozměry. Přesně tímhle disponuje tento štíhlý a obratný dvouválec. Základní model SV650 zůstává i letos hlavním pilířem v nabídce značky, ovšem vybrat si můžeme i z jeho mladšího sourozence, SV650X, nabízejícího styl a dravost.

Suzuki SV650X dostala do vínku od svého předchůdce SV650 stejné technické parametry, odlišná je trefnými úpravami designu. Styl moderně pojatého café raceru se promítne nejen nabídkou nových barevných varinat.

K nejvýraznějším úpravám patří malá kapotáž kolem kruhového hlavního světlometu, která může být podpořena dvěma malými mlhovými světly. Upravená je také palivová nádrž o objemu 14,5 l. U původní verze je k dispozici pouze nádrž 13,8 l. Nové je sedlo, (níže posazené) potažené propracovaným, strukturovaným potahem. Nižší a užší řídítka mají vliv na nový posed jezdce.

Ostatní zůstává téměř beze změny. Motorka disponuje délkou 2 140 milimetrů, sedlo je ve výšce 785 milimetrů a rozvor kol je 1 445 milimetrů. Celková šířka je 730 milimetrů a výška 1 090. Pohotovostní hmotnost je 198 kg.

Pro kostru motorky je použitý trubkový rám, se zavěšeným vidlicovým dvouválcem o objemu 645 ccm, chlazený kapalinou. Výkon motoru činí 56 kW se 76 koňmi. Pohon míří na zadní kolo a komunikuje prostřednictvím šestistupňové převodovky a řetězu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here