Maserati se chystá na sportovnější verzi SUV Levante Trofeo

0
1125
Maserati Levante
Zdroj foto: maserati.com

U Maserati se už před ženevským autosalonem čekalo představení sportovnější verze tolik oblíbeného SUV Levante. Žádná novinka se však na ženevském výstavišti neukázala a automobilka ani žádné plány nezmiňovala. Hezky se jim povedla ututlat sportovnější verze s názvem Trofeo, která je právě nyní k vidění na New Yorském autosalonu!

SUV Maserati s osmi válci

Automobilka Maserati své nové Levante Trofeo vskutku vymazlila. Pod kapotou vozu dřímá 3,8 litrový benzinový agregát, (známe jej už třeba z Maserati Quattroporte) vidlicový osmiválec s přímým vstřikováním paliva dvěma turbodmychadly. Tento motor vyrábí automobilka Ferrari a ve svém segmentu ho automobilka používá v Portofinu.

Modernizovaná jsou turba se zvýšeným průtokem. Změn se dočkala i kliková skříň a olejová pumpa. Hlavy válců mají nové ventily i vačkové hřídele. Motor pohání všechna čtyři kola osmistupňový automat. Dalo by se říci, že v motoru nezůstal kámen na kameni!

Motor má výkon 434 kW, umožňující zrychlit z nuly na sto za 3,9 sekundy a překoná rychlost 300 km/h! Trofeo tak docela slušně šlape na paty nejrychlejšímu SUV světa, Lamborghini Urus, který překoná hranici z nuly na sto díky svému výkonu 484 kW za 3,6 sekundy a maximálku má udávanou na 305 km/h.

Trofeu musel být kvůli nadupanému motoru upraven i podvozek, který byl inspirován vozem kupé GranTurismo.

Zdroj foto: maserati.com

Zase ten dravý design

Maserati je známý svými tradičními dravými tvary, které nezůstaly v opomnění ani u tohoto SUV. Levante Trofeo má větší chladicí otvory a Full-LED Matrix světla. Stojí na dvaadvaceti palcových kolech, největších v dějinách Maserati. Oku lahodící je i pohled pod kapotu, kde je motor ukrytý pod luxusní karbonový kryt, zatímco hlavy válců jsou lakovány červenou barvou.

Na tohle SUV se budeme moci těšit už zanedlouho, vyrábět se bude už letošní léto, tyto vozy budou ale výhradně pro zaoceánský trh. Evropa si holt musí ještě nějakou chvíli počkat. Jak dlouho vám brzy řekneme.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here