Na D1 opět řádí radary. Kde jsou umístěny?

0
1307

dálnice

Na nejvytíženější dálnici D1 opět začaly řádit kamery, které změří rychlost projíždějících vozů. Jedná se o opravovaný úsek mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. V loňském roce měly radary velký úspěch. Proto se k nim radnice rádi vrací.

Úsekové měření na několika místech dálnice D1

Dálnici D1 na opravovaných úsecích budou hlídat kamerové systémy. Jde o úsek mezi Ostředkem a Šternovem na Benešovsku nebo mezi Koberovicemi a Hořicemi na Vysočině. Tyto informace poskytlo ČTK ministerstvo dopravy a příslušné radnice.

Na opravovaných úsecích pouze 80 km/h

Dálnice D1 je s příchodem nové sezóny opět lemována opravovanými úseky, kde se řidiči musí vypořádat se sníženou rychlostí na 80 km/h. Jedná se o úseky v zúžených jízdních pásech.

Úsekové měření má mít pozitivní vliv na plynulost a bezpečnost dopravy. Vyšší rychlost je zejména pro méně zkušené řidiče nebezpečná. Často na zúžených místech dochází k nehodám, které vedou k zablokování dálnice na dlouhé hodiny. Proto se již třetím rokem na těchto rizikových místech měří rychlost a tím se eliminuje výskyt dopravních nehod.

Na opravovaných úsecích je měření rychlosti tak profláklé, že řidiči už předepsanou rychlost nepřekračují. Minulý rok se dopustilo přestupku pouze něco málo přes jedno procento. S hříšníky řeší přestupek příslušná obec spolu s policií.

Kamery měly být mezi Velkým Meziříčím měsíc, byly tam čtvrt roku

Měření rychlosti se velmi osvědčilo. Například radar mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou byl instalován loni v říjnu a měl být v provozu pouze měsíc. Z důvodu zpoždění stavebních prací byl v provozu ještě v lednu letošního roku. Za tuto dobu bylo naměřeno přes třiadvacet tisíc přestupků. Jak bude radar úspěšný letos a jak dlouho bude na místech určení umístěn, zatím není známo.

Radar by měl být nově postaven i na místech mezi Ostředkem a Šternovem a mezi Hořicemi a Koberovicemi. Termíny spuštění ministerstvo dopravy zatím neuvedlo. Kdy radary dorazí na úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem je podle všeho velkým otazníkem, ale zprávy o jejich umístění zatím k dispozici nejsou.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here