Máme první fotky nového BMW 8 i jeho interiéru

0
869
BMW 8
autor fotografie: express.co.uk

Nové kupé BMW 8 se do prodeje dostane ještě letos, vycházet bude z konceptu, který byl veřejnosti představen v loňském roce. Jak bude vypadat nástupce BMW řady 6?

Slib o návratu oblíbeného kupé řady 8 splní automobilka BMW ještě letos 

V loňském roce se německá automobilka BMW nechala slyšet, že plánuje návrat tolik oblíbeného kupé řady 8. Ve svých zprávách ukázala koncept a doplňující informace, že sériovou výrobu rozjede už letos. Jak bude vypadat? Fotky už se dostaly na internet, a to ještě před oficiální premiérou. A podle prvních fotografií musíme uznat, že nová osmička je opravdu povedená!

Osmička se stane nástupcem oblíbeného kupé řady 6. V budoucnosti přibude možnost zakoupení sportovního sedanu Gran Coupé – to by mělo být oficiálně představeno ještě letos, nebo kabrioletu.

autor fotografie: express.co.uk

Koncept se hodně podobá realitě

Design nové osmičky se o moc neliší od představeného konceptu. Změny nastaly pouze u tvaru světlometů a změny mřížky na masce chladiče – ty mají jednodušší provedení. Velká změna nastala v zádi vozu, kde jsou zcela rozdílná koncová světla i přepracovaný nárazník. Auto se od konceptu celkově zjemnilo, ale konečný výsledek stojí za to.

Interiér jak z jiné planety. Zajímavá je minimalistická palubní deska

Interiér vozu pak pro zákazníky nabízí futuristickou kabinu. Interiér jak z jiné planety slibovalo BMW už při předložení konceptních snímků. Středový panel s minimalistickými průduchy ventilace, doplněný o velkou obrazovku multimediálního systému a pár tlačítek pro jednoduché ovládání elektroniky vypadá působivě. Nutno podotknout, že středový panel má úplně jinou koncepci než jsme zvyklí z pětky nebo sedmičky, z nichž si nová osmička vezme luxusní výbavu.

autor fotografie: express.co.uk
autor fotografie: express.co.uk

Protože se jedná o špionážní fotografie, není nám známo, o který model se jedná. Podle zádi můžeme předpokládat, že se jedná o model 850i, který by podle předběžných informací měl pod kapotou ukrývat zážehový čtyřválec o objemu 4,4 litru, o výkonu 330 kW a 650 N.m. V nabídce by mělo být počítáno také s plug-in hybridem iPerformance.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here