Nový Ford Ranger přijíždí s upravenou motorizací

0
657
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Automobilka Ford představuje upravenou verzi svého pick-upu Ranger. Místo pětiválce přichází zbrusu nový čtyřválec, který nabízí mnohem více síly.

Značka sází na komfort

Ford s úpravou designu u omlazené verze Rangeru příliš neimprovizoval. Za zmínku stojí přepracovaný nárazník, upravená je rovněž maska chladiče. Uvnitř je to s úpravami o něco lepší. Kromě pohodlí v základní verzi si můžeme dokoupit také upravené prvky dle vybraných variant.

Ford pokračuje v modernizaci svých vozů

Už minulý rok automobilka Ford pro své fanoušky připravila kalendář plánovaných novinek pro své modely. A letos v tom hodlá pokračovat. Modernizace se týká všech modelů. Nyní přišla řada na pick-up Ranger. Ten ve své omlazené verzi přišel sice o jeden válec, nabízí však mnohem více síly. Jde o motor 2.0 EcoBlue.

Nový dvoulitr dostane hned tři varianty. První varianta nahradí stávající jednotky. Jde o čtyřválec 2.2 TDCi a pětiválec 3.2 TDCi. Slabší verze budou přeplňované jedním turbodmychadlem. Motor získal nově variabilní geometrii lopatek. První motorizace nabídne sílu 96 kW a 340 N.m, druhá, silnější verze pak získá 125 kW a 420 N.m.

Nejsilnější motor dostane pak dvakrát přeplňovaný motor o objemu 2.0 EcoBlue. Opět bude mít variabilní geometrii, avšak jedno vysokotlaké turbo a jedno nízkotlakové turbodmychadlo s fixní geometrií. Tento motor slibuje výkon 157 kW a 500 N.m. Ačkoli motor ztrácí jeden válec, je paradoxně oproti původní verzi silnější a to o 10 kW a 30 N.m.

Motory jsou upravené tak, aby turbodmychadla v nižších otáčkách u slabších dvoulitrů nabídla více síly. U biturba pak obě dvě turba pracují současně, reakce motoru jsou proto rychlejší a ve vysokých otáčkách se spoléhá na silnější turbo.

Ranger získal rovněž novou převodovku

Ford si také u nového Rangeru pohrál s převodovkou. K dispozici je klasický šestistupňový manuál a jako novinka bude pro dvě silnější verze dvoulitru možné zakoupit desetistupňovou samočinnou převodovku, která je umístěna už třeba Mustangu nebo full-size pick-upu F-150. Velké množství převodů zajistí potřebnou sílu za všech podmínek a na všech povrchů. Automat má za úkol také regulovat spotřebu paliva.

Bezpečnost na prvním místě

Ford také nehodlá zůstávat pozadu co se do bezpečnosti pasažérů týče a tak se Ranger stává prvním vozem v segmentu s varováním před kolizí. Do výbavy mu byl také přidělen detektor chodců a inteligentní omezovač rychlosti, rozpoznávající povolený limit a to ve standardní výbavě. Zákazníci si také mohou koupit bezklíčové odmykání vozu a startování, nebo aktivní parkovací asistent

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here