Pozor na elektroniku v autě – způsobuje řadu potíží

0
781
Zdroj foto: carsaddiction.com

Dnešní auta jsou velmi moderní. V překladu to znamená, že jsou doslova přecpány elektronikou. Ovšem platí to, co všichni dávno tušili nebo věděli. Čím víc elektroniky v autě, tím více problémů a přítěží. Agentura J.D. Power provedla výzkum týkající se této problematiky. Výsledky nikoho asi nepřekvapí. Statistika ukázala, že auta, jenž jsou stáří 12 až 36 měsíců mají nejvíce problémů právě díky elektronice. A je úplně jedno, jestli se jedná o zábavu – rádio, telefon či s tou u řízení auta. Agentura J.D. Power dělala průzkum zabývající se hlavně anglickým trhem. Zaměřila se až na 180 důležitých bodů. Tudíž se to dá označit za zevrubnou studii.

Problémy s elektronikou jsou v autě snad na každém místě

Ať už se člověk podívá v autě skoro na cokoliv, všude je elektronika. Pak tedy logicky mohou přicházet potíže s kteroukoliv částí auta. Samozřejmě i s tou, kde elektronika není. Může to být klimatizace, podvozek, motor, převodovka a mnoho dalšího. Je to dáno prostě tím, že auta jsou dnes zahlceny vysoce moderními systémy. Co se týká studie, tak se ukázalo, že každé 1,5 ze 100 aut má potíže s tempomaty či alarmy. Přišlo však k ještě horšímu zjištění. Každé 2,4 auta ze 100 kusů má problémy s hlídačem slepého úhlu neboli mrtvého bodu, systémem proti nechtěnému vybočení z pruhu a další.

Největší potíže podle majitelů aut však způsobuje systém spojený s infotainmentem. J.D. Power má za to, že se tyto novoty zavádějí bez dostatečného vyladění. Nejspolehlivějšími auty z hlediska elektroniky jsou dva typy – Peugeot a Škoda.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here