Řidiči dělají mnoho chyb, i když to nejsou zrovna přestupky. Jaké jsou nejčastější?

0
138

Řidiči dělají za volantem spousty chyb. A nemusí to být ani přestupky, ovšem lezou tím ostatním pekelně na nervy. Jaké jsou časté chyby řidičů? Například pomalá jízda. To je pro ostatní řidiče, kteří rádi dupou na plyn, jako když dáte červený hadr před býka. Je prokázané, že pomalá jízda je daleko nebezpečnější, než když se udržuje řidič s okolním provozem. Ovšem na druhé straně – někdo se bojí a tak prostě jezdí pomalu. Občas se stane, že na křižovatce někdo zaspí. To hýbne žlučí znovu řidičům. Je zelená a stále nic. Tak začnou troubit. A pak se začne teprve něco dít. Ovšem popojede jen pár aut a zase je červená.

Blikání až na poslední chvíli

No, tak to zase pocuchá nervy nejen řidičům, ale i chodcům. Je to také velmi nebezpečné. Když takový chodec přechází, samozřejmě nic nejede jeho směrem, tak najednou mu tam vletí auto a začne blikat až když už je u chodce. To je učiněná pohroma, jenž může skončit i velmi zle. Další věc – zastavení u krajnice. To není trestné. Ovšem odsud posud. Někdy se tím ucpe hlavní silniční tah a to je potom čoro moro, jak se říká. Najíždění do křižovatek je pro někoho dost těžké. Nicméně od toho je autoškola, aby to lidi naučila. Tudíž nenajíždět do křižovatek přes dva další pruhy.

Parkování, to je další velké téma. Někteří řidiči si pro sebe zaberou klidně i dvě až tři parkovací místa. Tím v uvozovkách kradou prostor pro ostatní. Další možná chyba – boční odstup od chodců, cyklistů a motorkářů by měl být dostatečný. Když tomu tak nebude, může se stát velké neštěstí.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here