Dopřejte autu nový lak

0
1434

Na zimu se musíme starat o všechno, stejně tak i o své auto, které může více chátrat, než v létě. Ale Vy tomu můžete klidně zabránit. Jak na to?

Ať chcete nebo ne, zima se nelítostně blíží a začíná nám pomalu klepat nejen na dveře, ale také na auto! A to bychom měli před jejími nenechavými „prackami“ pořádně uchránit. O svou pokožku se přece také v zimě staráte více, častěji se mažete, jak pleť, tak ruce, aby Vám nepopraskaly a aby byla Vaše pokožka stále pěkně vláčná. Stejnou péči byste měli věnovat také svému autu. Vždyť toho pro Vás dělá tolik, tak proč mu to nedopřát?

Naši plechoví miláčci totiž v zimě trpí nejenom vlivem počasí, ale také i v důsledku působení posypové soli, která je všude na silnicích a zabraňuje případnému smyku vozidla, takže se jí jen těžko vyhneme – a to bychom ani nechtěli.

Měli bychom se tedy našim autům odvděčit obnovením jejich lesku. Také je po zimě třeba zkontrolovat stav kapalin, jako je například kvalitní olej, ale dále i geometrii kol, správnou hustotu pneumatik či seřízení světel. Ale nejjednodušší, co můžeme sami svému autu dopřát, je správný stav karoserie a celkový vzhled automobilu.

Lak na automobilu plní hlavně estetickou funkci, jelikož se jedná o první věc, které si člověk na autě všimne. Nicméně, mimo této estetické funkce plní lak také funkci ochrannou. Jeho kovové díly jsou jím ochráněny před korozí, která hrozí každou chvílí.

Nejlépe je začít s pravidelným mytím automobilu, všeobecně se doporučuje mýt auto ručně, než mechanickými kartáči v myčce, které bývají často tvrdé a lak mohou poškrábat. Po tom, co auto pořádně umyjete, je dobré použít ještě antistatickou utěrku z mikrovlákna, jelikož je jemná, odolná proti opotřebení a dostatečně savá.

Dále je vhodné auto pravidelně voskovat a leštit. Nicméně, nejlépe je tyto činnosti provádět v garáži, kde není vlhkost a teplota okolo 20 stupňů Celsia. Na barevná auta se nejlépe hodí použít barevnou leštěnku nebo také brusnou lešticí pastu. Skvělou volbou je také tzv. „renovation polish“, který dokáže obnovit poničený lak.

Tak co, jak je na tom Vaše auto? Nezasloužilo by si trochu pozornosti?

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here