Maserati bude v budoucnu pouze s elektromotory

0
759
Elektromobil maserati
Zdroj foto: autoevolution.com

Milujete krásně znějící zvuk sportovně laděných vozů Maserati? V budoucnu se s nimi můžeme rozloučit a nebude to tak dlouho trvat! Automobilka chce od příštího roku nabízet vozy s elektromotory. Zřejmě po vzoru konkurenčních značek.

Maserati jde s dobou, vyplatí se jí to?

Generální ředitel italsko-americké automobilové skupiny Fiat Chrysler Automobiles, Sergio Marchionne, ve svém tiskovém prohlášení v nedávné době oznámil blízké plány pro budoucnost nejen Fiatu a Chrysleru, ale také Maserati.

Značka Maserati se v blízké budoucnosti zaměří na vývoj hybridů a elektromobilů. Už v roce 2019, tedy příští rok, chce prodávat vozy pouze ve verzích plug-in hybridů, mild hybridních pohonů nebo elektrických motorů. Zřejmě se vydala stejným směrem jako švédská automobilka Volvo, která chce také od příštího roku prodávat výhradně tyto verze agregátů.

Zdroj foto: autoevolution.com

Maserati je vlajkovou lodí skupiny Fiat Chrysler Automobiles

Značka Maserati je a v budoucnu také má být vlajkovou lodí skupiny FCA. (Fiat Chrysler Automobiles) S nástupem elektromobilů by tak měla odstartovat nový směr skupiny, která chce už v roce 2022 prodávat více než polovinu modelů s elektrickým nebo hybridním pohonem.

Společnost zatím v minulosti informovala veřejnost pouze v krátkosti o vývoji elektromobilů a hybridů, touto zprávou dává však jasně najevo, že chce dohnat svou konkurenci nebo se dostat před ní.

Maserati Alfieri bude zřejmě první verzí

Už v roce 2014 se automobilka Maserati pochlubila exklusivním konceptem Alfieri. Už tenkrát se mluvilo o tom, že by jej automobilka vyráběla ve verzi plug-in hybridu. V současnosti se počítá s tím, že automobilka koncept převede do sériové výroby a právě Alfieri bude prvním prototypem elektromobilu, který odstartuje nové plány skupiny.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here