Pozor! Jaguar láká na svých devět novinek

0
695
Jaguar-F-PACE
Zdroj foto: performancedrive.com

Modernizace modelů je u Jaguaru v plném proudu, stejně tak jako rozšíření nabídky o další modely. Půjde převážně SUV, které jsou pro automobilku klíčové při prodeji.

Britská automobilka Jaguar se poslední dobou zaměřovala především na modernizaci svých již stávajících modelů, které nutně potřebovaly obměnu jak v oblasti designu, tak technologií.

Konečně se jí po letech podařilo, vrátit se zpět do střední třídy a nabídla novinku v podobě tolik populárního SUV. Nový model Jaguaru pomohl po finanční stránce natolik, že se dnes může s klidem pustit do další fáze vývoje a udržet si tak pozici nejen u svých skalních fanoušků, ale také získat nové zákazníky. Vedení značky věří, že se automobilce povede dále expandovat.

Jaguar J-Pace

První novinku, kterou se Jaguar pochlubí, bude J-Pace. Už v roce 2021 se můžeme těšit na další, mnohem větší SUV. Technologii převezme z Range Roveru. Sportovním laděním se inspiroval od přímého konkurenta Porsche Cayenne.

Jaguar XJ

Velmi důležitou novinkou pro značku bude tento největší sedan, Jaguar XJ, který se má začít prodávat již během příštího roku. Informace ze zákulisí špitají, že půjde v tomto kompletně přepracovaném modelu o elektromobil.

Nejluxusnější sedan má posádce nabídnout klidnou jízdu bez zbytečného hlučení motoru a samozřejmě prostornou kabinu, která díky elektromotoru nabídne mnohem více místa, než původní verze. Technika bude použita z již představené verze crossoveru I-Pace.

Jaguar XK

Elektrofikace postihuje v plné síle i Jaguar, proto se v budoucnu počítá s elektrickým kupé, které by se mohlo jmenovat pod již známým označením XK. Sportovní duch k automobilce jednoznačně patří, proto nabízí inovace i nové modely právě v této oblasti.

Jaguar F-Tipe

Podle prvních zmínek z tiskovek vyplývá, že se v roce 2020 budeme moci setkat s šestiválcovým F-Typem. Bude k dispozici samozřejmě i hybridní verze.

Další novinky chce Jaguar zakombinovat do již stávajících modelů, které projdou změnou ať už faceliftovou nebo technologickou. XE se má objevit do roku 2021, XF pak chystá novinky v následujícím roce 2022. Příští rok se dočká F-Pace faceliftu, ale už v roce 2022 se objeví jeho nástupce. V roce 2023 se pak budeme moci těšit na hybridní verzi nového modelu E-Pace.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here