Tesla Model 3 je nejprodávanější elektromobil!

0
561

 

Zdroj foto: unpluggedperformance.com

 

Tesla měla možnost začít prodávat svůj Model 3 na evropském kontinentu teprve začátkem letošního roku a už se dostal na první příčku v prodeji mezi elektromobily!

Tesla Model 3 plní plány značky

Když Elon Musk začal hovořit o novém Modelu 3, byl si jist tím, že se tento vůz stane nejoblíbenějším elektromobilem. A měl pravdu. Model 3 je zatím cenově nejdostupnější elektromobil od Tesly, i když byl pro amerického výrobce elektromobilů dlouhou dobu noční můrou. Nejdříve se musely vymyslet výrobní prostory, pak se nestíhaly pokrýt kapacity a tak stále dokola. Zákazníci dokonce rušili objednávky a značka musela vracet utržené peníze ze záloh. Dlouho se na auto čekalo, ale už se asi blýská na lepší časy. Model 3 je konečně dostupný i v Evropě a zřejmě jde tou nejlepší možnou cestou.

Zdroj foto: unpluggedperformance.com

Model 3 jako nejprodávanější elektromobil

Když se Tesle podařilo začátkem roku získat homologaci pro jízdu svého Modelu 3 na evropských silnicích, měla téměř vyhráno. Nyní značka jásá oprávněně. Za únor podle statistik analytické společnosti JATO Dynamics hlásí 3 630 registrovaných vozů, čímž Tesla překonala na evropském trhu zatím nejžádanější elektromobil od Renaultu, model Zoe a Nissan Leaf, kterým meziročně vzrostly prodeje o 26%, respektive o 51%. Francouzský elektromobil hlásí 2 888 registrovaných kusů a japonský hatchback hlásí prodej 2 364 kusů.

Proč je Model 3 tak žádaný?

Jak je možné, že se Modelu 3 tak rychle povedlo začlenit do prodejnosti a z čeho automobilka těží? Úspěch vozu vděčí tomu, že se evropští zákazníci dočkali modelu teprve před několika týdny. Obvykle trvá vozům i několik měsíců, než dosáhnou vrcholu prodeje. Zvláště, když je na některých trzích auto stále nedostupné.

Tesla navíc slaví další úspěchy. Model 3 se stal v únoru dokonce nejžádanějším prémiovým sedanem střední třídy v Evropě. Klidně za sebou nechal zavedené modely německých vozů s konvenčním motorem, jako je Mercedes třídy C, Audi A 4 nebo BMW řady 3.

Není samozřejmě jasné, jak dlouho se Tesla Model 3 udrží na vrcholné pozici. Až čas teprve prověří zájem o elektrický sedan. Únor byl krátký měsíc a tak trochu klame prodejní výsledky, než je tomu u ostatních měsíců v roce. Tesla tak mohla mít pouze štěstí a s modelem přijela na evropský kontinent v nejlepší dobu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here