Policie dobře míněnou radou zachránila řidiči život

0
450

 

Zdroj foto: tnp.sg

Dopravních nehod přibývá, to je bohužel známá pravda a nejenom u nás. Tento jev je naprosto běžnou záležitostí i v zahraničí, například v daleké Číně. Mladý řidič poklidně jel po dálnici. Podle agentury měl závadu a auto odstavil. Zůstal však sedět uvnitř vozu. Podle agentury AP jela údajně kolem policie. S tou měl muž mluvit. Ti mu také poradili, aby z auta vystoupil. Ještě předtím mu také nakázali, aby zapnul výstražné dvojblinkry. To mu zcela jistě zachránilo život. Muž tedy vystoupil a přelezl svodidla. Pak někomu telefonoval. Zatímco prováděl tyto úkony, jistě by mu nenapadlo, co se v příštích vteřinách stane. Policie totiž zachránila řidiče.

Důvodem byla únava řidiče

Kolem něj prosvištělo nákladní auto. To narazilo do odstaveného vozidla. Totálně ho zdemolovalo, vlastně bylo na odpis. To však v uvozovkách nevadí. Kdyby totiž uvnitř seděl řidič, neměl by šanci přežít. Pokud ano, tak zcela jistě s velmi vážnými následky. Nákladní auto skončilo po nárazu do osobního vozidla na boku zavěšené na svodidlech. Řidič náklaďáku prý řídil přes obrovskou únavu. To byl nejspíš také důvod, proč k nehodě došlo. Naštěstí se obešla bez zranění. Řidiči nákladních aut jsou ostatními šoféry považováni za vysokou hrozbu. Jejich v uvozovkách řidičské umění mnohokrát zapříčilo nehody s těmi nejhoršími následky. Zde měl řidič osobního auta štěstí.

Zase se potvrdila rada, že pokud autu něco je, okamžitě odstavit a vystoupit. V žádném případě by se nemělo zůstat sedět uvnitř. Bohužel častokrát lidé zapomenou nebo se jim nechce. Někdy se dokonce stane, že kvůli okolnostem to není možné. Pak přijdou nehody s těžkými zraněními, ne-li s těmi nejhoršími možnými ztrátami.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here