DS odhalila své elektrické SUV 3 Crossback

0
520
SUV 3 crossback
Zdroj foto: flotauto.com

Francouzská automobilka DS na říjnovém autosalonu v Paříži chystá odhalit svůj nový elektromobil DS 3 Crossback s nově vyvinutou platformou e-CMP. Už známe jeho přímého konkurenta!

DS bude mít v budoucnu čistě elektrické nebo hybridní motory

Už v roce 2025 chce tato automobilka prodávat výhradně vozy poháněné hybridními motory nebo elektromotory. Vyplývá to z oficiální zprávy značky, kterou v minulých dnech představila veřejnosti. Zároveň potvrdila, že už v Paříži v říjnu letošního roku, představí svůj první elektromobil o s označením 3 Crossback, který bude postaven na zbrusu nové platformě e-CMP a půjde o model, který půjde už do sériové výroby. Půjde o model s moderními technologiemi, nadčasovým designem, ale s největší pravděpodobností bude stát na prvcích DS 7 Crossback.

Nová platforma e-CMP

Nově vzniklá platforma se začala vyvíjet už před třemi lety a je určena pro všechny malé vozy s elektrickým pohonem. Prozatím automobilka neaktualizovala výkon použitých baterií, proto vycházíme ze starých zpráv, kdy bylo uvedeno použití 50 kWh baterií s dojezdem kolem 450 km.

Pro koncept PSA, do kterého automobilka DS spadá, se má DS stát průkopníkem v nabídce elektromobilů. Důvodem má být vysoká cena za aktuálně prodávané elektromobily, DS však nabídne mnohem nižší cenu, nabízející parádní jízdní vlastnosti s použitými moderními materiály a samozřejmě nejnovějšími technologiemi.

DS 3 Crossback má být přímý konkurent Audi Q2

V současnosti je automobilkou často skloňována Audi Q2, která se má stát přímým konkurentem jejich elektromobilu 3 Crossback. Podle nepodložených informací se má totiž jednat o zmenšeninu DS 7 Crossback s trochu jinak pojatým designem. Nový 3 Crossback nahradí aktuálně prodávaný třídveřový model DS 3, který je v současnosti nejstarším zástupcem značky.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here