Tesla Model 3 představuje novou nabídku

0
505
tesla model 3
Zdroj foto: wikipedie

Tesla Model 3 láká své zákazníky na rozšířenou nabídku Modelu 3, kterou budou nově pohánět dva elektromotory. Výkonnější z nich bude disponovat neuvěřitelnými dynamickými schopnostmi. Asi se máme na co těšit!

Kolem automobilky Tesla se v poslední době hodně mluvilo, bohužel ne zrovna v dobrém slova smyslu. Zlé jazyky dokonce hovořily o tom, že automobilka co nevidět zanikne. Opak je ale s největší pravděpodobností pravdou, když nám Elon Musk a jeho tým konstruktérů představil nové verze pro nejnovější Model 3, který má ohromovat hned dvěma motory!

Tesla Model 3 má dvě provedení

O rozšíření nabídky se hovořilo již v loňském roce v létě. Až nyní však Elon Musk na svém oblíbeném Twitteru odhalil informaci o letošních novinkách. V prvním případě má Model 3 získat lepší akceleraci, která se z nuly na 96,56 km/h vyšplhá za pouhé 4,5 sekundy. Maximálka pak činí obvyklých 225 km/h. Celkový nájezd elektromobilu je celkem uspokojivý, a to s papírovými 499 km na jedno nabití. V Americe za ni zákazníci utratí přibližně 40 000 amerických dolarů, což je v přepočtu nějakých 880 000 korun.

tesla model 3
Zdroj foto: wikipedie

Lákavější verze má označení Performance

Performance láká hned na dva motory. První je samozřejmě umístěný u předních kol, zadní pak bude umístěn u zadní nápravy. Své jízdní výkony strčí do kapsy i sportovně laděné BMW M3. Tesla Model 3 Performance by se z nuly na 96,56 km/h měla dostat za 3,5 sekundy a maximálka je udávaná kolem 250 km/h. Celkový dojezd na jedno nabití je stejný jako u klasické verze, tedy 499 km. Doposud nejvýkonnější Model 3 si v Americe mohou zákazníci pořídit už za částku 78 000 amerických dolarů, tedy v přepočtu kolem 1 720 000 korun. Podle tradiční marketingové politiky Elona Muska se dají nové modely objednávat v předstihu už právě nyní, k zákazníkům se první vozy dostanou už letos v červenci.

Pokud se podíváme do papírů bavoráckého M3, dozvíme se, že se jejich sportovní vůz má dostat z nuly na 96,56 km/h za 3,9 sekundy. Maximálka je totožná s 250 km/h.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here