Nová prognóza pro značku Ducati. Jak s ní naloží koncern VW?

0
691
Ducati Scrambler
Zdroj foto: bmwmotorcyclesofscottsdale.com

Ve Volkswagenu se obměnilo vedení a spolu s ním se objevují nové spekulace se značkou Ducati. Prodá se nebo bude dále pod křídly Audi?

Ducati pod Audi

Ducati je pod křídly Audi již od roku 2012. Jenže se měnou generálního ředitele Herberta Diesse objevují spekulace, že by se Ducati prodávat vůbec neměla. Jenže teď je všechno jinak!

V září loňského roku bylo potvrzeno, že Volkswagen AG prodej značky Ducati pouze pozastavil a prodej nastane v letošním roce. Následně se však vedení koncernu Volkswagen AG rozhodlo o zrušení prodeje Ducati, přestože její odhadní cena se vyšplhala na částku 1,5 miliardy eur.

O značku Ducati tehdy měla zájem například akciová společnost Polaris Industries, investiční fondy Bain Capital a PAI Partners, majitel značky Investindustrial nebo významná italská rodina Benettonů.

 

Ducati Scrambler
Zdroj foto: bmwmotorcyclesofscottsdale.com

Obměna vedení v koncernu Volkswagen teď opět mluví o změnách, týkajících se značky. Prohlášení, které vydal Herbert Diess během tiskové konference v den po oznámení jeho zvolení do funkce generálního ředitele skupiny Volkswagen uvedl, že v současné chvíli není koncern udržitelný, a proto se opět do hry dostává myšlenka, co se značkou Ducati.

Kolem jeho prohlášení se během chvíle vynořilo mnoho spekulací. Jedna z nich je například možnost, že se koncern Volkswagen skutečně značky Ducati zbaví. Na druhou stránku se ale značce daří. Italský výrobce navíc v současnosti rozšiřuje svou paletu modelů o nové kusy. Za uplynulý loňský rok Ducati prodala více jak 55 tisíc prodaných motocyklů a jako jedna z mála značek, specializujících se na výrobu motocyklů, se může chlubit dobrými prodejními výsledky.

Za rostoucí prodeje Ducati, může Scrambler

O dobré prodeje se postaraly modely Scrambler, které oslovují zákazníky za vidinou vlastnit supersportovní stroje s krásným designem a nadupanou motorizací.

O tom, zda se koncern Volkswagen rozhodne pro prodej Ducati nebo si jej nechá pro vyšší celkovou úspěšnost prodeje, vás budeme informovat.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here