Dočkali jsme se! Porsche Cayenne Coupé jde do výroby

0
644
porsche cayenne
Zdroj foto: drivemag

Atraktivní vůz se splývavou linií střechy jde do sériové výroby! Premiéra by podle všeho měla proběhnout už letos v zimě, maximálně hned zkraje příštího roku.

Dlouho očekávané provedení Porsche Cayenne Coupé na sebe nechalo dlouho čekat! Automobilka Porsche aktuální verzi Cayenne nabízí už ve své třetí generaci, premiéra poslední řady se uskutečnila loni v létě. Od té doby se začalo hojně spekulovat o příchodu kupé. Jeho oficiální ohlášení mělo proběhnout letošní rok a konečně jsme se dočkali. Cayenne coupé jde do výroby.

Britský magazín Autocar přišel se zprávou, že Oliver Blume, předseda představenstva Porsche, měl schválit kupé do sériové výroby. Novinka bude přitom vycházet z poslední modelové řady, tedy třetí generace modelu Cayenne. S touto verzí bude Cayenne coupé sdílet nejen platformu, ale také velkou část designu karoserie i interiéru.

porsche cayenne
Zdroj foto: drivemag

Porsche Cayenne coupé bude ve verzi pětidvéřka

Kupé by si podle všeho mělo zachovat pětidvéřovou karoserii. Tento model se stane přímým konkurentem BMW X6 a Mercedes Benz GLE coupé. Nové SUV by mělo být oproti stávajícímu modelu dynamičtější a to díky upravenému přednímu nárazníku a upravenou zadní částí snížením směrem dozadu.

Pod kapotou 550 koňských sil

Motorová verze nového Cayennu coupé nabídne například přeplňovaný šestiválec s výkonem 324 kilowatt a 440 koňskými silami nebo osmiválec o výkonu 404 kilowattů s 550 koňmi. Podle všeho se můžeme dočkat i výkonnější verze, ale to už si budeme muset počkat na další oficiální informace od automobilky.

Premiéra možná ještě letošní rok

Podle všeho by se novinka mohla představit už koncem letošního roku, nejzazší termín se uvádí začátek příštího roku. Prodej pro evropský trh má být nastartovaný ve čtvrtém čtvrtletí 2019. Odteď budeme čekat na další informace od automobilky, jestli podobné úpravy čekají také SUV Macan.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here