Audi chystá premiéru A1: Láká na design interiéru!

0
454

Ingolstadtská Audi začíná pomalu poodhalovat své nové A1. Zatím fanoušky láká na povedený interiér. Řidiči se mohou těšit například na digitální přístrojový štít a dotykový displej multimediálního systému!

Audi radikálně omlazuje své modelové řady

Stejně tak jako pro ostatní automobilky, i pro Audi je letošní rok významný pro modernizaci modelových řad. Postupně se jednotlivým modelům dostává při mezigenerační obměně modernějšího vzhledu a nových motorizací. Konkrétně u Audi se novinky týkají vozů A6, A7 a Q3. Automobilka se také v nedávné době pochlubila svou dlouho očekávanou verzí vrcholového SUV Q8, který si budeme moci zakoupit také jako elektromobil e-tron. Novinek je to opravdu hodně, teďka se však podívejme na Audi A1 a její interiér. Na premiéru nového hatchbacku se můžeme těšit ještě tento měsíc.

Velká dotyková obrazovka: je libo kreslit?

Audi pro své zákazníky připravila krátké video, na kterém zobrazuje nejnovější dotykovou obrazovku multimediálního systému MMI a část středového panelu. Na tento styl a tlačítka jsou fanoušci Audi zvyklí u větších zástupců značky, předpokládáme, že zbylý design interiéru bude velmi sofistikovaný!

Digitální přístrojový štít

Nebyla by to Audi, aby do své nové modelové řady nedala nějaký ten wow efekt. Jedním takovým bude s největší pravděpodobností u A1 v podobě digitálního přístrojového štítu. Tento prvek v současnosti automobilka implementuje i do dalších modelů, například do velkého sourozence Audi A8. Digitální přístrojový štít nabízí možnost zadávání cílové destinace pomocí psaní prstem na obrazovku, nikoli vyťukávání názvu po písmenkách. To vše navíc bez přerušování a čekání na další písmo.

Audi A1 na platformě MQB

Vůz bude nově postaven na platformě MQB, stejně tak jako sourozenci Volkswagen Polo nebo Seat Ibiza. Nově použitá platforma tak nabídne malý nárůst celkových rozměrů vozu a to do délky i do šířky. Posádka si bude moci užívat většího prostoru uvnitř vozu, objemnější by měl být také zavazadlový prostor a to díky překročení hranice celkové délky vozu čtyř metrů.

Zase ty tříválce

Audi A1 bude k dispozici v nové nabídce motorů. K dispozici bude například benzinový tříválec a 1,5 litrový čtyřválec. Vrchol motorové nabídky završí dvoulitr GTI, známý z Volkswagenu Polo. Dieselové agregáty budou k mání novým filtrem pevných částic. Vůz dostane později sportovnější nádech s označením S1i RS1 s náhonem na všechna kola.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here