Alfa Romeo Stelvio QC NRING a Giulia QV září na Nürburgringu

0
855
alfa romeo
Zdroj foto: autoquide

Podívejte se, jak to sluší těmto dvěma super sportovním vozům Alfa Romeo Stelvio QV NRING a Giulia QV NRING na závodním okruhu Nürburgringu. Podívaná je to parádní!

Alfa Romeo NRING

O limitované edici Alfa Romeo jsme slyšeli hodně, první představení proběhlo už na letošním autosalonu v Ženevě. Nyní automobilka konečně představila dlouho očekávané záběry, jak to sporťákům z limitované edice sluší na závodním okruhu Nürburgring, po kterém nesou své označení.

alfa romeo giulia
Zdroj foto: autoquide

Je čas na další zápisy úspěchů značky

Automobilka Alfa Romeo prostřednictvím sportovních vozů NRING Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio připomíná fanouškům velké úspěchy svých slavných závodních vozů. Tyto nové modely mají na slavné Severní smyčce v Nürburgringu zdolat opět ty nejlepší časy. Například Giulia QV zajela v roce 2016 čas 7:32 nejrychlejší čas v karosářské verzi sedan, Stelvio QV je od loňského roku s časem 7:51.7 nedostižný v karoserii SUV.

Modely jsou typické svým lakem

Limitovaná kolekce NRING je charakterizována svým typicky šedým lakem karoserie Circuito. Lak byl vyhrazen právě pro tuto limitovanou edici. Specialitou edice NRING je mimo jiné také karbonový znak na přídi, použitý i na krytech vnějších zpětných zrcátek a dalších místech uvnitř i zvenku vozu.

alfa romeo stelvio
Zdroj foto: autoquide

Technika je neměnná

Pod kapotou Giulie QV dřívá 2,9 litrový šestiválec twin-turbo s výkonem 375 kilowattů a 510 koňmi a točivým momentem 600 N. m. Standardním pohonem pro edici NRING je osmistupňový automat. Stelio QV má pohon všech kol. Od každého exempláře bude vyrobeno 108 kusů a to na počest výročí 108 let od založení značky Alfa Romeo. Každý z vyrobených vozů dostane speciálně vyrobenou karbonovou plaketu s výrobním číslem, umístěnou na palubní desce. Automobilka uvádí, že limitovaná kolekce je určena především pro největší milovníky značky a vášnivé sběratele.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here