BMW 8: nejluxusnější model automobilky se konečně představil!

0
1045
bmw 8
Zdroj foto: carmagazine

Automobilka BMW se konečně pochlubila nejluxusnějším vozem své nabídky, řady 8. Na tuto příležitost si počkala v předvečer slavné čtyřiadvacetihodinového závodu v Le Mans!

Nové BMW 8 oficiálně představeno

Nová, nejluxusnější verze řady 8 je tu. Automobilka si s touto velkolepou akcí počkala na předvečer nejslavnější čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Vůz nyní přichází v karosářské verzi kupé. Později nabídne zákazníkům také verzi kabrio a Gran coupé ve čtyřdveřovém provedení.

Ucelený design ve sportovním provedení

Už na první pohled působí osmička majestátně. Typické ledvinky jsou ozvláštněné o lomené průduchy, luxusní prvky a štíhlé linie spolu s výraznými prolisy na boku karoserie však s použitím robustních rozměrů v sobě snoubí robustní dojem. Tyto prvky dělají z kupé řady 8 nejluxusnější vůz značky.

Zdroj foto: carmagazine

Automobilka dodává, že osmička má extrémně úzké, nejnižší světlomety, jaké kdy jejich model měl. Ve standardní výbavě budou k dispozici s technikou Full Led, příplatková verze nabídne laserové světlomety. Interiér vozů zůstává prakticky nezměněný s luxusní sedmičkovou řadou.

Odemkněte si a nastartuje pomocí telefonu

Technologie odemykání pomocí mobilního telefonu díky chytré aplikaci, stejně tak jako startování vozu stejným způsobem, nese označení Near Field Communication (NFC). Klíč k vozu není potřeba, aplikaci si můžete stáhnout až do pěti mobilních telefonů. Vůz se dá samozřejmě odemknout také tradičním klíčkem.

BMW 8
Zdroj foto: carmagazine

Dva motory v nabídce

Nové BMW řady 8 se do autosalonů dostane v listopadu letošního roku. Vyrábět se bude stejně tak jako sedmičková řada v Dingolfingu. Zákazníci si zatím budou moci vybrat ze dvou motorizací, obě dvě verze budou čtyřkolky a motor bude komunikovat s osmistupňovou Steptronic automatickou převodovkou. Nabídka obsahuje zážehový vidlicový osmiválec o objemu 4,4 litru, nebo vznětový řadový osmiválec 840d.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here