Chevrolet Silverado HD baví svým designem

0
514
Zdroj foto: motor1.com

Chevrolet představuje svůj nový model Silverado, již v pořadí třetí model nové generace obřího pick-upu. O extravaganci nouze nebude!

Chevrolet sází na originální design

Automobilka Chevrolet letos upravuje v mezigenerační podobě pick-up Silverado, klíčový model pro celou značku. Jde totiž o nejprodávanější automobil na americkém kontinentu a jeden z nejprodávanějších vozů vůbec. Proto se Chevrolet pouští do odvozených modelů, nejnovější je Silverado HD.

Jde už v pořadí o třetí model nové generace full-sice pick-upu, který Chevrolet představil za posledních osmnáct měsíců. Každý model je určen pro své zacílení, tedy navržen v jiném designu. Výchozí model pro všechny je model Silverado 1500, určený pro širokou škálu americké klientely Silverado Medium-Duty je nákladní verze.

O novince, Silverado HD, se vyjádřil sám vedoucí inženýr Jaclyn McQuaid: „Chtěli jsme opticky vyjádřit výkon a schopnosti tohoto trucku. Výsledkem je truck vypadající jako kus těžké techniky s moderním, otesaným povrchem a detaily zaměřenými na zákazníky,“

Zdroj foto: motor1.com

Povedený design

Robustně vypadající příď, vzhledově typická pro americké pick-upy, láká na vertikálně orientované světlomety, obří plásty masky chladiče a výraznými spoilery. Vše podtrhne výrazná vodorovná chromovaná linka, s výrazným nápisem Chevrolet.

Interiér se příliš nemění

Zatímco exteriér je od původní verze Silverado hodně odlišný, interiér zůstává podobný. Můžeme se těšit na zvětšený prostor pro nohy a vyšší pozici sezení.

Pohled pod kapotu

Pod kapotou budou k dispozici dvě motorizace. Jednou z nich bude nově vyvinutý motor s přímým vstřikováním, kombinovaný se šestistupňovou samočinnou převodovkou. Vznětový motor bude vidlicový osmiválec Duramax s desetistupňovou samočinnou převodovkou Allison.

Kdy bude prodej

První generace Chevrolet Silverado se představí už v únoru roku 2019 a do prodeje se dostane v polovině roku. Chevrolet pro americký trh slibuje výrazný nárůst užitečného zařazení, k dispozici budou nové vychytávky, vyvinuté speciálně pro majitele full-size pick-upů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here