BMW F850 GS Adventure

0
1211
Zdroj foto: motorcyclenews.com

Výrobce motorek BMW Motorrad představuje svou žhavou novinku F 850 GS Adventure, vhodnou pro milovníky dálek. Jedná se o totiž o nové, pohodlné cestovní enduro.

Rozšíření řady Enduro

Výrobce BMW Motorrad rozšiřuje svou stávající nabídku cestovních endur. Vedle BMW F 750 GS a F 850 GS, které jsou na trhu od podzimu 2017, postaví novou motorku F 850 GS Adventure. Tato motorka má být stejně jako legendární model BMW GS Adventure poháněna motorem boxer a má představoval nejlepší parťačku pro enduro jezdce.

Konstrukce F 850 GS Adventure

Pro konstrukci mostového rámu se samonosnou konstrukci je použitá ocel, vyrobená z hlubokotažených svařovaných komponent. Do rámu je rovněž umístněn řadový dvouválec s objemem 853 ccm s výkonem 70 kW a 95 koňskými silami při 8 250 otáčkách za minutu a točivým momentem 92 N.m při 6 250 otáčkách za minutu. S motorem potom komunikuje moderní antihoppingová spojka s nastavitelným chodem páčky a šestistupňová převodovka.

Zdroj foto: motorcyclenews.com

Podvozek je postavený na nové upside-down přední vidlici. Vzadu pak jezdce podrží oboustranné hliníkové kyvné rameno s centrální pružinovou vzpěrou. Tak získáte naprosto citlivější reakce. Brzdy tvoří vepředu dvojice kotoučů s průměrem 305 milimetrů s plovoucími dvoupístkovými třmeny a vzadu je jeden kotouč s průměrem 265 milimetrů s plovoucím jednopístkovým třmenem.

K dispozici dva jízdní režimy a další vychytávky

Jízdní režim Rain a Road doplňuje i moderní automatická kontrola stability ASC, zajišťující maximální bezpečnost jezdce na kterémkoli povrchu. Mezi standardní výbavu se řadí například dynamické brzdové světlo. Navolit si však můžete i další prky, jako je například dodatečný jízdní režim Pro– „Dynamic“, „Enduro“ a „Enduro Pro“ i dynamickou kontrolu trakce nebo systém ABS Pro.

Mezi volitelnou výbavu patří například různá výška sedadla, sedadlo pro dva, držák pro hliníkové kufry, nový full LED světlomet, boční panely i dodatečné LED osvětlení, výbavu Connectivity s 6,5 palcovým, plně barevným TFT displejem a tísňové volání eCall.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here