Známe plány Audi! Možná vznikne SUV Q9

0
1243
audi Q9
Zdroj foto: digitaltrends.com

Automobilka Audi poodhalila své plány do budoucna. Dost možná se rozšíří modelová řada SUV o dalšího člena, model Q9. Audi bude tímto vozem přímo konkurovat Range Roveru!

Audi chce ještě větší SUV, které bude konkurovat Range Roveru

Německá automobilka před nedávnem konečně představila nejočekávanější SUV tohoto roku, Q8 a už nyní poodhaluje ve svých tiskových zprávách plány do budoucna. Možná se modelová řada crossoverů rozroste o dalšího a rovnou největšího člena s označením Q9. Podle šéfů automobilky bude skvěle doplňovat celkovou řadu crossoverů. V současnosti Audi nepotřebuje vymýšlet menší SUV, protože nová A1 skvěle zastoupí poptávku po malých crossoverech. Menší verze než je Q2 by tak na trhu místo nenašla. Větší crossover je ideální volbou, zvláště, pokud chce automobilka přímo cílit a Range Rover.

audi Q9
Zdroj foto: digitaltrends.com

Audi Q9 bude ještě luxusnější než současná Q8

Automobilka Audi cílí na zámožnou klientelu svými novými luxusními vozy. Není tomu tak dávno, co nám představila nejluxusnější SUV Q8. Nová Q9 má být ještě luxusnější! Bude v sobě podle potvrzených informací “snoubit ekvivalent limuzíny 8 a naprostý vrchol nabídky modelů SUV”. Automobilka Audi v současnosti pověřila analytiky, aby zjistili, zda by luxusní Q9 našla na trhu dostatek zákazníků. Její úlohou by nebylo nic jiného, než se přímo postavit Range Roveru. Q9 však bude ztvárněním nejmodernějších technologii a luxusního designu, zkrátka to, na co jsme u značky zvyklí.

O tom, zda Q9 půjde do výroby rozhodne následující období. Přímý vliv na rozhodnutí bude mít prodej nové verze Q8, která právě nyní vstupuje na trh. Pokud analýza prodeje potvrdí, model bude stát podle očekávání na stejné platformě jako Audi Q8. Na prodej si tak jako tak ještě několik let počkáme.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here