Peugeot Partner: umí se zvážit, má nové motory a i-Cockpit

0
647
peugeot partner
Zdroj foto: oopscars.com

Modernizovaný užitkový vůz Peugeot Partner má pod kapotou modernizované dieselové agregáty. Dostal modernější vzhled, pohodlnější interiér, i-Cockpit a umí se sám zvážit!

Atraktivní vzhled se netýká jen sedanů! O tom, že i užitkové vozy mohou být atraktivní, nás Peugeot už několikrát přesvědčil svými modernizovanými modely. Nejinak tomu je i u nového Peugeotu Partner.

Peugeot Partner láká na reprezentativní interiér

Peugeot sází u všech svých modelů na luxusní prvky v interiéru, které propůjčuje i do svých užitkových vozů. Největší novinkou je nově použitý i-Cockpit, který řidiči zajistí moderní pracoviště. Design interiéru je nově ozvláštněn o šišatý volant, zvýšenou přístrojovou desku s praktickou kapsičkou a analogové budíky s osmipalcovou dotykovou obrazovkou uprostřed palubovky. Pracanti od Peugeotu vynikají spoustou odkládacího prostoru, dokonce si budeme moci užívat lepší akustický komfort, na kterém pracoval speciální tým vývojářů.

Praktická konstrukce

Auto dohromady měří 4,4 metru ve verzi L1. Ložná plocha zadu činí 1,81 metru, do které hravě uložíte dvě europalety. Verze L2 pak disponuje velikostí 2,16 metru. Vůz je možné zatížit až do 1 000 kilogramů, u slabších verzí s nízkou spotřebou pak činí maximální hodnota zatížení 600 kilogramů.

peugeot partner
Zdroj foto: oopscars.com

Vůz si ve volitelné výbavě můžete zakoupit s posuvnými bočními dveřmi, pro přepravu dlouhého nákladu usnadní výklopný střešní prostor. Peugeot Partner může být vybavený nastavitelnou lavicí Multiflex, nabízející snadné a rychlé uspořádání interiéru dle požadavků.

Bezpečnostní asistenti i u Partnera

Pro lepší rozhled kolem vozu je součástí vozu systém Surround Rear Vision, který se skládá z dvojice kamer na zpětném zrcátku spolujezdce a na zadních dveří nahoře. Tyto kamery hlídají mrtvý úhel a pohled vzad pro snadné manévrování s vozem při přepravě objemnějšího nákladu.

Chytří pomocníci

Pro pracanty přijde jistě vhod příplatková vychytávka ukazatele přetížení. Systém sám zváží hmotnost naloženého nákladu už při nastartování vozu, lze tak učinit i ručně prostřednictvím ovladače v nákladovém prostoru. Při zatížení na 90% se automaticky rozsvítí LED světlo na ovladači a vizuální upozornění na palubní desce. Tato vychytávka je v malých užitkových vozech použita poprvé.

I asistentů je použito více než dost. K dostání je třeba adaptivní tempomat, elektrická parkovací brzda, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, rozpoznání značek, samočinné brzdění, bdělost řidiče, přepínání dálkových světel, bezklíčkové odemykání a startování nebo kontrola stability přívěsu. Automobilka Peugeot se chlubí, že použitá výbava v Partnerovi se dá hravě srovnat s výbavou v Peugeotu 3008.

peugeot partner
Zdroj foto: oopscars.com

Ekologické motory

Peugeot Partner se prodává se širokou nabídkou motorizace, přičemž všechny motory, i ty dieselové, plní normu Euro 6.c. Zážehové motory nabízejí objem 1,2 litru se systémem start&stop ve dvou výkonových provedeních. 81 kW je poháněná šestistupňovou manuální převodovkou a 96 kW je poháněná automatickou osmistupňovou převodovkou. Tato verze bude v prodeji od roku 2019.

Vznětové motory označené BlueHDi mají výkon 55 kW, 75 kW poháněné pětistupňovou manuální převodovkou a 96 kW se šestistupňovou převodovkou nebo automatickou osmistupňovou převodovkou. Všechny motory mají filtr pevných částic a systém selektivní katalytické redukce.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here