Sportovní motorka pro začátečníky? Jedině Yamaha YZF-R3

0
1121
Zdroj foto: yamahamotorsports.com

Pokud pro své začátečnické sportovní zážitky hledáte motorku, která svým designem šlape motorkám z MotoGP na paty, pak vám doporučujeme tento supersportovní motocykl Yamaha YZF-R3! Motorka je vhodná pro začínající i zkušené jezdce.

Velká, stabilní a obratná

Yamaha chrlí jeden supersportovní motocykl za druhým a každý z nich je naprostý originál, vynikající skvělými jízdními vlastnostmi, super stabilitou a neotřelým designem. Jinak tomu není ani u modelu Yamaha YZF-R3, určený především pro začínající jezdce, milující adrenalinovou sportovní jízdu. Model Yamaha YZF-R3 však uspokojí i zkušenější jezdce, kteří mají něco za sebou a hledají motorku, která bude mrštná za každé situace a zároveň zajistí dostatečně dobrý posed jezdce pro dokonalou stabilitu i na běžných výletech.

Celkové parametry Yamahy YZF-R3

Celkový rozvor kol u tohoto supersportovního motocyklu je 1 380 milimetrů. Délka motorky je 2 090 milimetru, šířka pak 720 milimetru a výška činí 1 135 milimetru. Sedlo je umístěno ve výšce 780 milimetru a dává jezdci skvělou stabilitu ve všech situacích. Pohotovostní váha je 169 kilogramů.

Yamaha YZF-R3 láká agresivním designem

Super sportovní design umocňuje štíhlý podvozek, vyrobený z lehkých materiálů. Motorka díky své celkově nízké pohotovostní hmotnosti skvěle vyniká na závodním okruhu i mezi silnějšími stroji. YZF-R3 má skvělou ovladatelnost a hbitost za každé situace. Brzdový systém má vepředu jeden kotouč s průměrem 298 milimetrů s dvoupístkovým třmenem, vzadu je pak kotouč s průměrem 220 milimetrů s jednopístkovým třmenem.

Dvouválcový motor o objemu 321 cm3

Motorku Yamaha YZF-R3 pohání dvouválec o objemu 321 cm3 chlazený kapalinou s rozvorem DOHC. Nejvyšší dosažitelný výkon je 30,9 kW se 42 koňmi při 1, 750 otáčkách za minutu a točivým momentem 29,6 N.m při 9 000 otáčkách za minutu. Motor pohání šestistupňová převodovka, dávající sílu na zadní kolo. Motorka je k dostání za částku v základní verzi za 144 990 korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here