BMW R niteT jako café racer

0
1031
BMW R niteT
Zdroj foto: bikeexifcom

Jak z BMW R niteT udělat designový café racer? Jednoduše pomocí běžně dostupné kutilské sady a šikovných rukou, podobně jako mají mechanici z francouzského Dab Designu.

BMW R niteT má za sebou už dlouhou historii

R niteT bylo vyrobeno na počest devadesátého výročí oslav zahájení výroby motocyklů značky BMW už v roce 2013. Za tu dobu se prodalo mnoho kusů a stalo se terčem pro přestavbu u současných stavitelů a úpravců motocyklů.

BMW na motocykl R niteT navázalo dalším úspěšným modelem, s názvem Scrambler, vycházejícího z konceptu Path 22. Během výstavy Intermot 2016 se v Kolíně nad Rýnem představily další dva typy R niteT Racer a R niteT Pure. Nejmladším modelem je R niteT Urban G/S se BMW Motorrad chlubilo v roce 2016 na EICMA v Miláně, která doprovodila klasické R niteT v omlazené verzi.

Paleta a historie motorky R niteT je opravdu pestrá a může se dokonce rozšířit o další verzi, kterou předvedl Dab Design. Ten umožňuje zásadní změnu vzhledu motorky pouze s použitím originálního nářadí bez zásahů do konstrukce. Francouzi si tak dali záležet, aby proměna nezpůsobila úplný redesign modelu.

BMW R niteT
Zdroj foto: bikeexif.com

R niteT café racer má novou masku, přední blatník, pomocný rám i světlomet. Úpravou prošly kryty pod sedlem, upravená je i kapota nad ním. Tyto díly od ER Kitu se jednoduše namontují na kostru BMW R niteT a celou motorku upraví v moderní café racer s vlastnostmi sériově vyráběného modelu.

Konkrétně tento café racer byl postavený na modelové řadě R niteT z roku 2014. ER Kit se dá použít také na modely Racer a Pure. Sada, která se pro úpravu motorky používá, aniž by změnila kterékoli její vlastnosti a k použití postačí běžné nářadí pro mechaniky, se nabízí například v laminátu, kompozitu s obsahem lněných vláken nebo uhlíkových vláken. Sadu si mohou zakoupit zapálení tuneři, kteří si chtějí vylepšit svůj R niteT dle vlastních představ. K dostání je v přepočtu za 52 tisíc korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here