Rolls Royce Cullinan už konečně oficiálně

0
593
Rolls-Royce-Cullinan
Zdroj foto: netcarshow

Rolls Royce konečně ukázal nejočekávanější SUV tohoto roku, Cullinan. Po dlouhé době, kdy byl vůz testován, známe jeho podobu!

Rolls Royce si s představením dal dlouho načas

Automobilka Rolls Royce ukázala světu světla dlouho očekávané, nejluxusnější SUV světa. Protože se ostatní automobilky doslova předhánějí v představení svých nových SUV, Rolls Royce využil příležitosti a s úplným odhalením si dal opravdu na čas. Tímto marketingovým triumfem dovedl své SUV k dokonalosti a zákazníkům připravil vůz, který doposud nikdo nezkonstruoval. Vůz nabízí něco, po čem movití zákazníci opravdu touží!

Cullilan přepisuje historii značky

Automobilka Rolls Royce postavila vůz, který kompletně přepisuje zajetou historii značky. Nejen, že jde o první SUV, ale za 112 let dlouhé působnosti na trhu připravila pro své zákazníky první auto s pohonem všech kol. Vůz je druhým modelem, který je postavený na “architektuře luxusu,” jak popisují konstruktéři hliníkovou platformu, kterou dostala vlajková loď Phantom. Tyto základy postupně dostanou do výbavy všechny budoucí modely automobilky.

Rolls-Royce-Cullinan
Zdroj foto: netcarshow.com

Nejmodernější technologie, neotřelý design, luxusní výbava

To jsou aspekty, kterými se automobilka pyšní. Vůz působí robustně, krátký převis vzadu pak svěže, moderně a kompaktně. Houževnatost vozů, na které jsme u Rolls-Royce zvyklí, byl i u Cullinanu zachovaný. SUV se nebojí brázdit i ten nejnáročnější terén, řidič projede například brodivost až 540 mm. Co nás opravdu baví, je rekreační modul. Nyní už profláklé dvě sedačky se stolečkem zaručují pohodlné kempování zkrátka kdekoli.

Dveře vozu se otevírají v protisměru. Uvnitř nechybí typický design, známý po celou dobu historie automobilky. Konstruktéři ani v tomto nejmodernějším voze nechtějí pasažéry rozptylovat moderními budíky a displeji. Ty ani tomuto autu nesednou.

Všechny moderní technologie v head-up displeji

Nemyslete si, že Cullinan je navzdory absenci nejmodernějších budíků a displejů ošizen o nejmodernější technologie. Naopak! Vše je důmyslně skryto v head-up displeji s nočním viděním, WiFi spotem, hlídáním bdělosti a celou řadu dalších asistentů.

Tenhle motor zvládne vše

Dvanáctiválcový motor o objemu 6,75 litru se dvěma turby, pohánějící 420 kW, slibuje maximální rychlost 250 km/h. Za jak dlouho vůz urazí magickou hranici z nuly na sto, automobilka neuvádí. Asi se to ani k tomuhle vozu nehodí. Ideální způsob, jak čas zjistit je, sám magickou hranici pokořit v co nejlepším čase osobně, co říkáte?

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here