Lagonda potvrzuje příchod elektrického SUV

0
427
langonda
Zdroj foto: astonmartin.com

Britská automobilka Lagonda představuje své luxusní SUV, které se začne prodávat už v roce 2021. Zákazníci se mohou těšit na luxusní vůz s neotřelými tvary.
Automobilka Lagonda není příliš známou značkou, přesto má za sebou již dlouhou historii a mnoho úspěšných modelů. Moderní značka nyní představila koncept svého prvního elektrického SUV.

Lagonda opět na scéně

Britská značka Lagonda byla založena už v roce 1909 a od roku 1947 patří pod křídla světoznámé automobilky Aston Martin. Úspěšná je jak na poli sedanů, tak kombíků, příchod nového SUV je naprostou senzací. Ačkoli se značka již v roce 2009 pokusila protlačit na trh svůj vůbec první koncept luxusního SUV, museli jsme si počkat až do dnešních dní, kdy oficiálně potvrdila příchod nového modelu, který se začne prodávat už v roce 2021.

Lagonda například bodovala se svým luxusním sedanem Taraf v Dubaji při oficiálním představení v roce 2014. Původně byl tento vůz o výkonu 410 kW a objemem motoru 6,1 l a točivým momentem 630 N. m určen pouze pro bohatou klientelu z východu, od roku 2015 se však začal prodávat do Evropy a jižních států Afriky.

lagonda auto
Zdroj foto: astonmartin.com

Lagonda Vision Koncept

SUV bude podle prvního konceptu, představeného na letošním ženevském autosalonu, pod názvem Lagonda Vision koncept, vycházet z dynamických, čistých linií, které rozhodně nekorespondují s tvary současně prodávaných SUV. Tato novinka přinese řadu inovací, mimo jiné také novinky v oblasti pohonných jednotek.

Vůz bude pohánět elektromotor

Značka Lagonda nebude své SUV prodávat vůbec se spalovacími motory, do prodeje se dostane pouze vůz s elektrickým agregátem. Samozřejmostí bude pohon všech kol, který usnadní jízdu na nezpevněných komunikacích.

Britská automobilka Lagonda své zákazníky rozmazlí nejen neotřelým designem a moderním a ekologickým motorem, těšit se budeme moci také na luxusní interiér, moderní asistenty i technologie.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here