Nissan končí s prodejem dieselů

0
489
nissan
Zdroj foto: exoress

Automobilka Nissan končí s prodejem dieselových vozů v Evropě. Budou nahrazeny elektrickými agregáty. Společnost tak reaguje na klesající poptávku po naftových motorech.

Nissan nahradí diesel elektřinou

Už spousta automobilových společností vyhlásila boj proti dieselovým agregátům. Jednoduše se jim nevyplatí inovovat motory tak, aby splňovaly stále náročnější podmínky pro splnění emisních norem. Nissan se tak přidává ke značkám, které v Evropě končí s prodejem dieselových vozů. Nahradí je hybridními vozy nebo vozy poháněné čistě elektrickým motorem.

Nástupci nových dieselových modelů se už na trh nedostanou

Japonci jsou průkopníky moderních technologií, a proto pro automobilku, pocházející právě z této země, není žádným problémem vyvinout takové motory, které dieselové agregáty mnohonásobně předčí. Dieselové vozy začnou z ceníku mizet postupně, podle toho, jak budou končit životní cykly jednotlivých modelů.

Japonská automobilka Nissan přestane prodávat dieselová osobní auta postupně – podle toho, jak budou končit životní cykly jednotlivých modelů. Jejich nástupci pak diesel pod kapotu už nedostanou. „Spolu s ostatními výrobci a organizacemi v autoprůmyslu vidíme progresivní pokles dieselu, ale v blízkém období nepředpokládáme náhlý konec,” říká mluví japonské automobilky.

Mezigenerační obměna tak láká na nové motory

Místo dieselů se budou postupně více objevovat elektromobily, které se vždy dostanou do ceníku v mezigenerační obměně modelů. O tom, že diesely pomalu ale jistě vymizí z evropského trhu, již v roce 2015 informoval generální ředitel aliance Renault-Nissan Carlos Ghosn. V britské továrně Nissanu se už kvůli úpadku výroby dieselů začalo se snižováním stavů zaměstnanců, protože po dieselech klesá poptávka.

Dieselové šílenství doslova hýbe s Evropou a je jen otázkou času, kdy se pro ukončení prodeje dieselových modelů rozhodne další významná automobilka.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here