BMW představuje dva nové elektromobily

0
748
Elektromobil BMW IX3
autor foto: autocar.co.uk

BMW se pochlubilo dalšími dvěma eletromobily, které sjedou ze sériové výroby už v roce 2020. Bude se jednat o sedan a SUV.

BMW má svůj elektromobil od roku 2013

První elektrický hatchback i3 je v provozu už od roku 2013 a od té doby mnichovská automobilka urazila pořádný kus cesty v oblasti studií elektromobility. V současné době exceluje rozšířením nabídky plug-in hybridů a nyní nastal čas, zaměřit se na elektromobily.

Už v roce 2020 se můžeme dočkat dvou nových elektromobilů. Tuto zprávu potvrdil před několika dny šéf představenstva automobilky Harald Krüger na letošní výroční konferenci. SUV bude postavené na bázi X3, druhý elektromobil i4 bude představovat sedan, vycházející ze studie i Vision Dynamic z loňského roku. Podle všeho má konečná verze i4 k původní studii velmi blízko.

autor foto: autocar.co.uk

Krüger poodhalil bližší specifikace k oběma vozům. Pátá generace techniky eDrive má v závislosti na zakoupené verzi ujet od 550 do 700 kilometrů. Model i4 tyto hodnoty zaručuje díky použitým lithium-inotovým bateriím, postavených na inovativním seskupení, umožňující zástavbu elektrického, konvenčního i hybridního pohonu. Pátá generace je pro automobilku výhodnější z hlediska výrobních nákladů, proto se bude používat namísto čtvrté generace.

Jaká bude iX3

Verze prvního plně elektronického SUV X3 může nést označení iX3, a bude to první elektromobil na bázi sériového modelu. Do budoucnosti však automobilka počítá s větším počtem takových vozů. Elektromobily od BMW už nebudou speciálně postavené modely, jako tomu je u v současnosti prodávaného elektromobilu i3.

SUV pak nabídne dojezd kolem 480 kilometrů, která bude přímým konkurentem Audi e-tronu či Mercedesu EQC. První představení automobilka chystá na autosalonu v Pekingu, kde se elektromobil představí jako blízký koncept sériového auta.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here