Policie bude mít opět nové vozy, tentokrát v hodnotě za více jak 2,25 miliardy korun

0
731
BMW policie ČR
autor foto: tydenikpolicie.cz

Nově vypsanou soutěž na dodávku 2 500 kusů nových policejních a civilních aut v maximální hodnotě 2.25 miliardy korun bez daně, vypsalo v minulých dnech Ministerstvo vnitra.

Nové vozy budou k dispozici do roku 2021

Na základě smlouvy, která bude podepsána s výhercem soutěže, budou vozy k dispozici už od letošního roku, až do roku 2021. Vyplývá to z konečného oznámení na stránkách ministerstva.

Vozy budou nakupovány postupně a to v policejním i civilním provedení po celou dobu kalendářních let, které se budou odvíjet od přesně přidělovaných financí od ministerstva.

Výherce bude známý už 10. května

Obálky s nabídkami se budou otevírat už 10. května. Výherce bude vyhodnocený podle ceny, která zde bude mít vliv z jedné třetiny, pětatřicet procent bude ovlivňovat reálná spotřeba. Vozy budou mít schválené policejní označení, civilní vozy pak budou k dispozici v pěti barvách. Záruku na každý vůz chce mít ministerstvo pět let. A o které karoserie je největší zájem? Samozřejmě o sedany, kombi i hatchbacky, a to jak v benzinu, tak v naftě.

Začátkem roku dopravní policie dostala nové Superby

Již začátkem roku si dopravní policie mezi sebou rozdělila 19 kusů nových Superbů, které budou hlídat naše dálnice. Dalších devatenáct kusů bude vydáno v následujícím období. Jednalo se o zážehové dvoulitry TSI se samočinnou převodovkou DSG a pohonem všech čtyř kol s výkonem 206 kW, které slibuje zrychlení z nuly na sto za 5,8 sekundy a maximální dosaženou rychlostí 250 km/h. Tyto vozy jsou postaveny na adaptivním podvozku ve výbavovém stupni Ambition a obuty jsou do osmnáctipalcových kol. Dopravní policii v těchto vozech nechybí samozřejmě nejmodernější policejní vybavení, které byly instalovány externím úpravcem.

Součástí těchto moderních technologií je moderní zařízení pro měření rychlosti, které umí měřit jak ze stojícího, tak jedoucího policejního vozu. Měřit dokáže přijíždějící i odjíždějící vozy, systém automaticky rozpozná registrační značky, díky napojení na centrální registr vozidel.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here