Blíží se konec výroby Rapidu. Co dalšího nám Škodovka poodhalila za novinky?

1
1116
Škoda Rapid automobil
autor foto: autoexpress.co.uk

Škoda auto přichází s novinkami pro příští období. Oblíbenost hatchbacků automobilka uchopila za správný konec. Současný Rapid nahradí rapidně upravený vůz. Jak se bude jmenovat a co všechno nám nabídne?

Rapid je třetí nejprodávanější model, přesto se plánují velké změny

Šéf marketingu a prodeje automobilky Škoda Alain Favey přiznává, že ačkoli je Rapid dlouhodobě třetí nejprodávanější model v České republice, pozice automobilky na ostatním trhu však nejsou příliš silné. Loni byl v Evropě mezi hatchbacky až na dvanáctém místě z pohledu nejprodávanějších vozů a to s počtem 66 500 prodaných modelů, to je oproti Octavii s číslem 482 200 kusů poměrně nízký počet.

Rapid už nebude kopírovat linie Octavie

Rapid, se svým typem karoserie liftback se silně podobá Octavii, avšak tato verze končí a nahradí ho klasický hatchback. V této velikosti pak bude nabízené i nové SUV, proto se musí vozy od sebe náležitě lišit.

Nový nástupce Rapidu bude postaven ve stejné kategorii, stejně tak jako nový crossover, vycházející již z úspěšného konceptu Vision X. Tyto vozy mají přilákat nové zákazníky. Rapid bude vyroben z kvalitnějších a dražších komponentů, použity do něj budou vybrané prvky, třeba nové dotykové ovládaní pro panel klimatizace. Nově bude postavený na platformě MQB, díky které vůz i o trochu povyroste.

autor foto: autoexpress.co.uk

Nové budou i motorizace

Do nástupce Rapidu budou použity také nové typy motorizace, už nyní můžeme počítat například s tříválcem 1.0 TSI nebo čtyřválcem 1.5 TSI. V současném Rapidu byly kvůli přísným emisním normám vyškrtnuty turbodiesely, ty budou v nové nabídce opět k dispozici.

Co design?

Exteriér vozu bude nově ozvláštněn šestiúhelníkovou maskou a výrazným chromovaným lemem, výraznými světlomety s technologií LED a sportovně laděnými prolisy na předních a zadních dveřích. Dravý vzhled odbourá zakulacená záď se sklem protaženým až na úroveň zadních světel.

Jak už jsme naznačili, interiér vozu, zvláště pak palubní deska, bude doplněna o nové, dražší komponenty. Budeme se moci těšit na vyčnívající moderní dotykový displej multimediálního systému a mnoho dalšího. Design už je ze strany výrobce potvrzený, ale co stále nevíme, je název nového vozu. S jistotou můžeme říci, že Rapid už to nebude.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here