Automobilka Aiways se představuje pro evropský trh

0
533
Zdroj foto: medium.com

Představujeme vám pro Evropany celkem neznámou, v Číně však už známou značku Aiways. Své modely představí na autosalonu v Ženevě.

Další čínská automobilka se představí v Evropě

Automobilka Aiways míří se svými modely na trh evropského kontinentu. Už zanedlouho si budeme moci na ženevském autosalonu prohlédnout například sportovní vůz Nathalie a elektrické SUV U5, které má být přímou odpovědí na Audi e-tron nebo Mercedes EQC, samozřejmě v levnější podobě.

Ačkoli budou modely levnější, rozhodně se značka Aiways nepotrpí na menší kvalitu. Slibuje vysoce inovativní konstrukce nejen karoserie, ale také techniky. Podle testů dělají nové technologie vozy Aiways bezpečnější a technologicky nejmodernější.

Společnost s krátkou historií

Značku Aiways založil teprve před dvěma lety generální ředitel Gary Gu a prezident Samuel Fu. V současnosti v ní pracuje přes 1 100 zaměstnanců, a to v oblasti vývoje, výzkumu nebo výroby baterií. Automobilka plánuje, že elektrický model U5 bude prvním masově vyráběným modelem značky, a má být velmi podobný konceptu, který Aiways představila již loni v autosalonu v Pekingu.

Zdroj foto: medium.com

Sportovní verze pro fajnšmekry

Automobilka na evropském trhu si chce také podmanit milovníky sportovních modelů. Sportovní vůz s názvem Nathalie se dokáže z nuly na sto vyšplhat za 2,5 sekundy a maximální rychlost je zastavena na hodnotě 300 km/h. Auto je poháněno nejen elektrickým motorem, nabízí také verzi v podobě vodíku. Má palivové články od dánské firmy Senegry, do které se dnes plní palivo v kombinaci methanolu a vody.

V současnosti se evropské značky snaží hojně prosadit na čínském kontinentu. Tam jsou však s technologiemi velmi napřed a tak třeba elektrické modely nejsou pro čínský trh až tolik zajímavé. Důkazem toho jsou automobilky, které přinášejí na evropský trh moderní vozy, které nabízejí elektrické motory s dlouhým dojezdem. Nepřekvapuje nás proto, že Aiways cílí na evropskou klientelu. Navíc má v plánu alespoň z části přeložit výrobu svých vozů do Německa, přičemž export bude probíhat také do Číny.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here