Autíčka – Hračky pro velké i malé kluky

0
163

Každý z nás měl jako dítě skříň plnou autíček. Taky si vzpomínáte na váš oblíbený model auta z dětství? Mnohým modely aut na poličce dokonce zůstaly až do dospělosti, přičemž někteří si s nimi stále hrají. Zatímco u menších dětí plní autíčka především roli hračky, která jim pomůže se zabavit a užít si spoustu srandy, tak u dospělých se staly ceněnými sběratelskými kousky. Tyto kousky jsou dotaženy do nejmenších, takže jim nechybí střešní nosiče a nebo nosiče na kola. Modely autíček tak zdobí nejen dětské pokoje, ale i vitríny pokojů velkých kluků.

Autíčka pro sběratele, které dokonale věrohodně kopírují svou reálnou předlohu, jsou dostupné v celé řadě měřítek. Měřítko je číslo, které udává kolikrát je model autíčka menší oproti tomu skutečnému. Oblíbená jsou zejména autíčka v měřítkách 1:18 a 1:43. Stejně tak oblíbená jsou kovová autíčka, tedy takzvané angličáky, které jsou skvělé i v tom, že kvůli pevné kovové konstrukci jsou schopny snášet i prudší nárazy, jež jsou během hraní si s autíčky naprosto běžné.

Díky autíčkům si můžete splnit své sny 

Chcete se stát piloty F1 či si splnit dětský sen v podobě řízení popelářského vozu? Díky troše fantazie a věrohodným modelům autíček přesně na tyto motivy to není vůbec žádný – své automobilové sny si tak můžete splnit klidně už dnes. Stejně tak výhodou autíček je, že si za pár stovek můžete pořídit automobil, který mohou mít pouze milionáři, a také nemusíte platit havarijní pojištění, ba ani povinné ručení.

Dále jsou k sehnání policejní a hasičské vozy a taktéž modely sanitek – a to i ty historické. Splnit si tak můžete i sen o tom, že se stanete ochránci práv a budete zachraňovat lidské životy. Obecně vzato se dají sehnat prakticky modely autíček všech v současnosti i v minulosti sériově vyráběných modelů vozidel, náklaďáků a motorek. Kromě tradičních kovových autíček stojí za zmínku ještě i dřevěná autíčka, jež jsou určeny zejména pro ty nejmenší děti, a autíčka na dálkové ovládání. S nimi si užijí spoustu zábavy i dospělí, navíc už existují i autíčka, jež se dají ovládat pomocí aplikace v telefonu.

———–Komerční článek———–

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here