SUV Q4 od Audi se ukáže v Ženevě

0
455
Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Další koncept elektrického SUV, tentokrát s označením Q4, představí automobilka Audi na svém stánku v Ženevě už tento rok.

Rozšíření nabídky modelové řady Q pokračuje

Audi sází na zaručené úspěchy svých crossoverů a tak svou modelovou řadu SUV rozšiřuje o další model, tentokrát s označením Q4. Půjde o elektrický model, který se už za pár dní představí na ženevském autosalonu. Nyní pro nás automobilka přichystala první lahůdku v podobě představení skici studie nového modelu. Tvary nikterak nevybočují ze zaběhnutých linií značky dnešních SUVéček, proto stylisticky krásně zapadne ke svým příbuzným.

Tento kompaktní elektromobil je určený pro všechny milovníky jízdy v lehkém terénu. Velikostně se bude přirovnávat k Audi Q3, ale žádné bližší informace o technologii automobilka zatím nedodala. Budeme se proto těšit na další střípky informací přímo ze zdrojů značky.

Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Příchod je avizovaný už dva roky

To, že Audi chystá další menší crossover, se ví od jara roku 2017. Byla tedy jen otázka času, kdy se značka pochlubí informacemi o představení konceptu na některých z autosalonů. Audi si pospíšila a tak se můžeme zanedlouho s konceptem seznámit v Ženevě.

Zatím jsou dostupné jen informace o použití platformy MEB. Koncern Volkswagen přirovnává tuto architekturu ke skateboardu, kde “umožňují baterie a součásti pohonné jednotky zabalit do jednoho kompaktního celku.” Ve výsledku jde o to, že Audi postavila elektrické SUV s podobnými rozměry jako má model Q3, ale s větším prostorem uvnitř v interiéru, který můžeme s přehledem přirovnat na prostor v Q5.

Do prodeje do dvou let

Jak už to tak bývá, koncept se do sériové výroby dostane tak do dvou let. Proto odhadujeme zahájení prodeje nové Audi Q4 na přelom roku 2020 a 2021. Na vývoj a vyhlazení nejrůznějších neduh svého nového modelu má tedy automobilka ještě dostatek času.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here