Nová Mazda CX-30 je trendy SUV

0
1846
Zdroj foto: paultan.org

Automobilka Mazda si představované novinky pro ženevský autosalon nechávala dlouho pro sebe a na výsledek bylo dobré si skutečně počkat. Značka představila nové SUV CX-30 se svěžím vzhledem.

Mazda docela nedávno přišla s modernizovanou, v pořadí už čtvrtou verzí Mazdy 3 a nyní přichází na řadu nový crossover CX-30, který má s novou Mazdou 3 hodně společného. Postaví se doprostřed, mezi modely CX-3 a CX-5.

Crossover CX-30 svým designem skvěle zapadá do aktuální nabídky Mazdy. Nové SUV má výrazněji navržené plastové lemování a opticky zvětšené boky. Výrazná maska chladiče s chromovým lemováním je doplněna o výrazné logo značky. Zadní linie si ponechali ležérní uhlazený styl, podobný ostatním modelům ve své třídě.

Zdroj foto: paultan.org

Interiér už jsme někde viděli

Ačkoli je exteriér zbrusu nový, interiér už takovou novinkou není. Některé prvky můžeme vidět i v nové Mazdě 3. Najdeme zde například totožný volant, ovladače i obrazovku multimediálního systému, ovládající se pomocí otočného ovladače ze středové konzole. Otočné kolečko je jakýmsi bezpečnostním prvkem, který umožňuje řidiči jednoduché a přesné ovládání multimediálního systému, aniž by musel složitě vyťukávat požadované akce na displeji.

Zdroj foto: paultan.org

Nástup nové techniky

Mazda 3 má s novou CX-30 také podobnou techniku. Crossover vedle benzinových a dieselových agregátů nabízí také novou, revoluční technologii Skyactiv-X, tedy motor spalující benzin a v jistých fázích pracuje jako dieselový motor. CX-30 bude k dostání i s pohonem všech kol. Zážehové motory dostanou mild-hybridní systém.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here