Nová Alpine A110 Sport: Auto s ostrými lokty a výbornou akcelerací

0
1776
ALPINE A110
autor fotografie: autocar.co.uk

Alpine je oživenou značkou díky Renaultu a pozvolna ukazuje své silné stránky. Teprve připravuje uvedení sportovního modelu A110, která se stane limitovanou edicí pro vybrané trhy, ale už nyní se objevují informace o tom, že se dočkáme sportovnější verze A110 Sport. Jaká bude a co od ní můžeme očekávat?

autor fotografie: autocar.co.uk

Novinka s ostrými lokty

Alpine A110 se poprvé veřejnosti představila už při loňském březnovém ženevském autosalonu. Do prodeje by se limitovaná edice se ve své první sérii Première Edition měla dostat už počátkem letošního března. Prodej se týká úvodní edice a následovat budou standardní provedení s ojedinělými nabízenými verzemi, vycházející z nového sportovního kupé, na které je francouzská značka Alpine patřičně hrdá.

Protože se automobilka pouští do průběžného vývoje tohoto typu vozu, už nyní se tedy můžeme těšit na ostrý model Alpine A110 Sport, poháněný přeplňovaným čtyřválcem o objemu 1,8 litru s nejvyšším výkonem 22 kW a 300 koňmi, zatímco základní verze A110 má nejvyšší výkon 185 kW a 252 koní.

autor fotografie: autocar.co.uk

Na co se můžeme kromě výkonu u A110 Sport těšit

Kromě nadupaného výkonu došlo k celkovému snížení hmotnosti a to o celých padesát kilogramů, proti původní Première Edition. Automobilka uvádí pohotovostní hmotnost 1 103 kg. Protože se jedná o sportovní vůz, bylo zapotřebí implementovat tužší nastavení zavěšení a odpružení kol, které je oproti základu tužší až 20%. Inovace zasáhly i pohonnou jednotku, převodovku, řídicí jednotu a samozřejmě podvozek. Z nuly na sto se vyšplhá Alpine A110 Sport za necelé čtyři sekundy.

Od automobilky ještě nejsou podloženy konkrétní informace, kdy bude A110 Sport předvedeno veřejnosti, neoficiální zmínky uvádí nepřesný termín “velmi brzy.” Na evropské trhy by se vůz mohl dostat už v letošním létě.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here