Alfa Romeo 4C Coupé končí.

0
666
alfa romeo 4C
Zdroj foto: mikewardalfaromeo.com

Sportovní Alfa Romeo 4C Coupé po pěti letech omlazenou verzi nechystá. Naopak! Prodej sportovního kupé končí. Zůstává však Spider, který se ještě několik let prodávat bude.

Reakce Alfa Romeo na drahou výrobu 

Že Alfa Romeo na tomhle super sportovním kupé s označením 4C příliš peněz nevydělá, bylo šéfům značky jasné už od prvního náčrtu. Jeho výroba totiž není vůbec levnou záležitostí. Například karbonová skořepinová konstrukce je nejdražší věcí na celkové výrobě vozu. Auto má díky tomuto materiálu velmi nízkou hmotnost, a proto i motor o objemu 1,75 litru dokáže nadpozemské zázraky.

Buďto facelift nebo konec

Pět let 4C Coupé v prodeji je dost dlouhá doba na to, aby se automobilka rozhodla o modernizaci nebo vyjmutí z ceníku. Jeho prodej totiž poslední rok rapidně klesá. Auto, jehož cíl nebyl výdělek, ale poukázání na možnosti značky a nové nasměrování pro automobilku, která v minulých letech příliš neprosperovala, bylo dobrý marketingovým trikem. Kupé jde z nabídky pryč, zůstává však Spider, který se prodává teprve dva roky a má před sebou ještě velmi slibnou budoucnost. Spider v blízké době dostane speciální edici, která své majitele rozmazlí sportovními pneumatikami, devatenáctipalcovými kovanými koly nebo závodními tlumiči.

Jaké má Fiat s Alfou plány?

Alfa Romeo v posledních letech představila širokou nabídku slušných vozů, mimo jiné také postavila své první SUV. I přes veškerou snahu má stále nízké prodeje, dokonce nižší, než má Lancia se svým jediným nabízejícím vozem. Pro automobilku Fiat však nejsou prodeje obou značek natolik odstrašující.

Ani jedné se v nejbližší době nehodlá vzdát. Naopak, Již brzy Alfa Romeo představí nový model GTV, který bude konkurovat modelům Porsche. Podvozek postavený na Giulii i převzaté prvky karoserie nám naznačují, že opět půjde o kupé. Ohromující výkon se šesti sty koňmi pod kapotou jsou dostatečným argumentem pro supersportovní vůz, co říkáte?

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here