Mercedes Benz A: elektromobil nebude, 2 plug-in hybridy ano!

0
629
mercedes benz A
Zdroj foto: carbuyer.co.uk

Mercedes Benz ve svém nejnovějším modelu třídy A plánuje výrobu dvou plug-in hybridů. O čistě elektrickém motoru zatím neuvažuje.

Uniklé informace z továrny Mercedes Benz

Od samého představení nejnovějšího modelu A od Mercedesu padlo již několik spekulací, jaké elektrofikace tento vůz čeká. Jako první se automobilka pochlubila nejsilnější variantou A 45 S, která získá z dvoulitrového agregátu výkon 310 kW, poháněným 416 koňmi a 500 N.m točivého momentu. Tenhle sporťáček bude mít nejvýkonnější dvoulitr na světě, spolupracující s dvouspojkovou automatickou převodovkou pohánějící všechna čtyři kola.

mercedes benz A
Zdroj foto: carbuyer.co.uk

Při představení nového modelu se automobilka nijak blíže nevyjadřovala k elektrofikaci. To vyvolalo spoustu spekulací o možnostech využití elektrických motorů. K vyjádření se automobilka zatím nemá, ale Britský Autocar přišel nyní s podrobnými informacemi, které získal z interních dokumentů Mercedesu. Ve svém článku píše, že Mercedes-Benz ve své nové třídě A připravil dva plug-in hybridy, které získají označení A220e 4Matic a A250e 4 Matic.

Motor bude mít zážehovou třináctistovku, která vznikla ve spolupráci s Renaultem. Tento motor je například použit v Capturu. Elektromotor bude podle dostupných informací pohánět zadní nápravu a v obou případech nabídne výkon 66 kW.

mercedes benz A
Zdroj foto: carbuyer.co.uk

Představení motorů v Paříži

Protože se nejedná zatím o podložené informace z automobilky, není zatím jasné, kdy se Mercedes-Benz pochlubí se svými novými plug-in hybridy, ale s největší pravděpodobností se motory představí už na autosalonu v Paříži. Samozřejmě že tyto motory nebudou pohánět pouze nejnižší třídu A. Mohou se ukázat v dalších kompaktních modelech, například ve třídě B a GLB, které stojí na té samé platformě jako třída A. Bohužel s čistě elektrickými motory se zatím nepočítá.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here