BMW chystá tři nové modely. Názvy už má patentované!

0
1263
bmw m4
Zdroj foto: noticias.coches.com

Automobilka BMW si potrpí a sportovní ráz svých vozů. S přídomkem “M” (Motorsport) označuje sportovně laděné verze. V minulých dnech si nechala patentovat tři názvy, pro nové modely!

Dynamická jízda a luxusní prvky: to jsou vozy BMW

Bavorská automobilka láká milovníky rychlých vozů na své sportovně laděné modely s přídomkem “M”, označující Motorsport. Vedle již tradičního označení M3 a M5 se v ceníku objeví nové označení, které si již automobilka nechala patentovat.

bmw M4
Zdroj foto: noticias.coches.com

Automobilka už od samého vzniku tituluje své modely nejrůznějšími písmeny a číslicemi, označující nejen objem motoru, ale také modelovou řadu. Nově bude podle amerického automobilového serveru situace s jednotlivými označeními ještě dramatičtější.

Důvodem je rozšiřování modelové řady o sportovní verze s označením M. V Americe si automobilka pro tyto účely nechala zaregistrovat ochrannou známku pro tři názvy: M335, M650 a M750. Navíc se v nedávné době automobilka nechala slyšet na závodech v Le Mans, že plánuje představit vrcholový model M850 xDrive, snoubící luxusní design, nejmodernější prvky a supersportovní jízdní dojmy.

bmw m4
Zdroj foto: noticias.coches.com

Co bude nové označení znamenat?

Označení M335 bude patřit modelové řadě 3 v rámci modelového roku 2019 a bude se jednat o podobnou verzi, v současnosti označovanou M340i. Podle všeho se novinka představí na autosalonu v Paříži. Jak bývá u bavoráku zvykem, nový model bude jistě oplývat dynamickými vlastnostmi.

M650 bude mít zastoupení v šestkové řadě a M750 v sedmičkové. Půjde o podobné verze jako očekáváme v ohlášeném kupé M850. Pokud BMW použije stejné motorizace, dočkáme se přeplňovaného osmiválce, poháněného osmistupňovou automatickou převodovkou M-Steptronic s pohonem všech kol xDrive. Nové modely zatím nemají pevně stanovený datum představení, podle všeho půjde o přímé konkurenty Mercedesu-AMG, který svými modely aktuálně hojně expanduje.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here