VW T-Roc kabriolet poprvé na špionážních snímcích!

0
445
Erstes SUV-Cabriolet
Zdroj foto: autocar.co.uk

Kabriolet T-Roc od Volkswagenu se představí už v roce 2020 a my už se s ním můžeme setkat v ulicích, kde se naplno testuje.

Volkswagen představuje svůj první SUV kabriolet v historii

Poslední roky se Volkswagen s výrobou kabrioletů moc nezabýval. Naopak postupně upouštěl ze svých stávajících otevřených modelů. Až nyní přichází zlom v podobě nového otevřeného SUV s názvem T-Roc!

O tom, že automobilka má v plánu postavit T-Roc se stahovací střechou víme od začátku roku, oficiální skica přišla zanedlouho a nyní už jsou přípravy v poslední fázi. Po ulicích se totiž prohání testovací verze T-Rocu, kterou bez větších problémů poznáte na stovky metrů daleko.

Luxusní model nebo praktické auto?

Jak ukazují snímky, s největší pravděpodobností půjde o dvoudveřovou verzi se stahovací plátěnou střechou, která by se měla začít vyrábět už v první polovině roku 2020. Závod Osnabrück, ve kterém vzniknou nové modely již dříve vyráběl Golf Cabriolet. Nyní se závod připravuje na výrobu T-Rocu, pro modernizaci tovární linky hodlá automobilka investovat 80 milionů eur, v přepočtu asi dvě miliardy korun. Z výrobní linky má každoročně vyjet 20 000 otevřených modelů.

Prodejní šéf Volkswagenu říká. „Je to auto, které jsme všichni chtěli udělat. Není zde pro něj velký trh, tento typ auta je populární jen v některých zemích. Ale byli jsme do nápadu všichni nadšeni,“

Kabriolety se v posledních letech netěší příliš velkých prodejů, oblíbené jsou především v Kalifornii, na Floridě i ve Velké Británii. Naopak v Asii je nemají rádi vůbec, podobně tomu je i v Arabských zemích. Ovšem podle expertů jsou kabriolety odsouzeny k zániku především díky nelichotivému vzhledu. Málokterá automobilka umí udělat líbivý kabriolet, to ovšem není problém na straně Volkswagenu, který je ze svého T-Rocu doslova nadšený.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here