Omlazená verze BMW X1 se prohání ulicemi bez zbytečného maskování!

0
514
Zdroj foto: bmwblog

BMW svou novou omlazenou verzi X1 testuje právě nyní v ulicích a to jen s minimálním množstvím bandáže.

X1 jako plug-in hybrid konečně i pro evropský trh

Automobilka BMW i pro evropský trh konečně připravuje plug-in hybridní verzi u zmiňovaného modelu X1. S největší pravděpodobností se právě nyní testuje v ulicích měst. Plug-in hybrid není u tohoto modelu žádnou velkou novinkou. K dostání je už na čínském trhu, kde se doteď nabízel ve verzi xDrive 25Le iPerformance.

Pro čínský plug-in hybrid se používá zážehová patnáctistovka s elektromotorem pohánějící zadní nápravu. Celkový výkon spalovacího a elektro motoru činí 170 kW, točivý moment á 385 N.m. Z nuly na sto se dostane za 7,4 sekundy a dojezd na elektrický pohon slibuje až 60 kilometrů. Stejný motor se používá také pro evropský trh v modelu Mini Countryman Se All 4. Pokud se i u nás začne s novou X1 prodávat také plug-in verze, výrazně to přispěje bavorské automobilce ke snížení flotilových emisí.

Zdroj foto: bmblog

Změna nastane také v designu a interiéru

Změny se nebudou týkat pouze pod kapotou. Omladit by se měl design. Exteriér se dle našeho předpokladu příliš nezmění. O tom napovídá i absence maskování na bocích testovacího modelu.

Čeho si ale můžeme všimnout, jsou povinné štítky o tom, že se jedná o Plug-in hybrid. Změny se dočká také interiér vozu. Jízdu řidiči zpříjemní modernější infotainment a přidány budou také nejmodernější asistenční systémy. Do X1 automobilka použije také kvalitnější materiál a možnost digitálního přístrojového štítku.

Představení už příští rok

Podrobné informace očekáváme od bavorské automobilky během příštího roku. Crossover X1 by se mohl oficiálně představit už ve druhé polovině příštího roku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here